مدت زمان یادگیری سئو چقدر است؟

اگر شما هم به فکر یادگیری سئو هستید؛ حتما می خواهید بدانید که چقدر طول می کشد تا سئو را به صورت حرفه ای یاد بگیرید. در واقع موفقیت کاری در زمینه سئو به میزان مهارت و همچنین دانش تئوری شما بستگی دارد؛ پس اگر دوران یادگیری و کارآموزی را به خوبی بگذرانید؛ بدون شک به یک سئوکار حرفه ای تبدیل می شوید و می توانید به درآمد بالایی دست پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی مدت زمان یادگیری سئو بپردازیم. اگر شما هم در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید؛ حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

آشنایی با مفهوم سئو

سئو مخفف واژه  Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جست وجو می باشد. در واقع سئو شامل مجموعه اقدامات و تکنیک هایی است که از طریق این اقدامات می توانید تعداد بازدیدهای یک وبسایت را در موتورهای جست وجو مثل گوگل افزایش دهید.

یک سئوکار حرفه ای باید بتواند با تکیه بر دانش تئوری و همچنین مهارت و بهره گیری از ابزارهای لازم، رتبه یک وبسایت را در موتورهای جست وجو ارتقا دهد؛ به طوری که یک وبسایت در نتایج اول سرچ به کاربران نمایش داده شود. به این ترتیب کاربران بیشتری وارد آن صفحه شده و آمار بازدید از وبسایت و به تبع آمار فروش محصولات و خدمات افزایش پیدا خواهد کرد.

 

آشنایی با مفهوم سئو

 

مزایای سئو

شاید برایتان سوال باشد که سئو چه اهمیتی برای پیشرفت کسب وکارهای آنلاین دارد که این قدر همه جا صحبت از سئو است! پس بد نیست اشاره ای به مزایای سئو داشته باشیم:

 

 • یک روش تضمینی و بسیار کم ریسک در توسعه کسب وکارهای آنلاین
 • افزایش ترافیک ورودی به وبسایت با قرار گرفتن صفحه در نتایج اول سرچ گوگل
 • افزایش اعتبار و برندینگ
 • افزایش تعداد مشتریان آنلاین و افزایش نرخ فروش محصولات و خدمات
 • کاهش هزینه های مربوط به تبلیغات
 • بهبود سرعت وبسایت
 • مقرون به صرفه بودن
 • افزایش احتمال بازگشت مشتریان
 • کمک به کسب وکارهای نوپا برای پیشرفت
 • تصاحب بازارهای جدید
 • افزایش زمان ماندن کاربران در وبسایت

در واقع سئو یک سرمایه گذاری هوشمندانه دیجیتال است که با هزینه ای مقرون به صرفه، می تواند به برند مورد نظر اعتبار ببخشد و میزان رشد کسب و کارها را سه یا چهار برابر کند.

 

بازار کار و میزان تقاضا برای سئوکار

تعداد کسب و کارهای آنلاین روز به روز رو به افزایش است و مدتهاست که بسیاری از مغازه ها و حجره های قدیمی بازار جای خود را به کسب و کارهای آنلاین و وبسایت هایشان داده اند. همین تغییر و تحولات بزرگ موجب شده تا موقعیت های شغلی جدیدی مانند سئوکاری برای علاقه مندان به دنیای دیجیتال ایجاد شود.

هدف از سئو، بهبود و ارتقای وبسایت است تا در نتایج گوگل رتبه بالاتری داشته باشد و بازدید بیشتری دریافت کند. خب چه کسی دوست ندارد که وبسایت تجاری اش ویوی بالایی داشته باشد؟

شغل سئوکاری نوعی تولید محتوا به شمار می رود و شما می توانید پس از گذراندن دوره های معتبر آموزشی زیر نظر کارشناسان مجرب و کسب مهارت های لازم، به سرعت مشغول به کار شوید. امروزه با توجه به تعداد بالای وبسایت ها، نیاز به سئو و سئوکار همواره احساس می شود؛ پس مطمئن باشید که بیکار نخواهید ماند!

درآمد سئوکاری بسته به میزان مهارت و ساعت های کاری شما متغیر بوده و به فاکتورهای دیگری مانند میزان هزینه پیشنهادی از سوی کارفرما و غیره هم بستگی دارد. در کل می توان گفت که درآمد سئوکاری نسبتا بالا بوده و امنیت شغلی خوبی را برایتان فراهم می کند.

 

بازار کار و میزان تقاضا برای سئوکار

 

سئوکار شدن چقدر زمان می برد؟

اگر شما هم در ابتدای راه یادگیری سئو هستید؛ حتما می خواهید بدانید که یادگیری سئو چقدر زمان می برد؟ پس این بخش از مقاله را از دست ندهید.

مبحث سئو یک مبحث تخصصی است و نیازمند یادگیری اصولی می باشد. در صورتی که آموزش اصولی را طی نکنید، بدون شک سئو خیلی سخت تر و پیچیده تر از چیزی خواهد بود که انتظارش را دارید! پس برای یادگیری سئو به سراغ یک تیم حرفه ای و مجرب بروید.

در یادگیری سئو باید علاوه بر گذراندن جلسات آموزشی، از یک سری منابع معتبر و جامع هم استفاده کنید تا به افزایش اطلاعات تئوری و مهارت های عملی خود بیافزایید. با توجه به این که چقدر به مبحث سئو علاقه دارید و سطح یادگیری شما چقدر است؛ حدود 5 الی 8 ماه برای یادگیری کامل سئو زمان نیاز است.

 

عوامل موثر بر مدت زمان یادگیری سئو

این که چقدر طول می کشد تا سئوکار شوید و سئو یاد بگیرید؛ به 5 عامل مهم بستگی دارد که در این بخش به آنها می پردازیم:

 

 • هدف شما از یادگیری سئو چیست؟

چرا می خواهید سئو یاد بگیرید؟ آیا هدف شما تنها یادگیری اصول سئو است؟ پس باید 4 الی 6 هفته به صورت روزانه برای این هدف وقت بگذارید.

آیا می خواهید سئو یاد بگیرید تا سئوکار شوید؟ در این صورت باید حداقل 3 الی 6 ماه وقت بگذارید و با همه جنبه های تئوری و عملی سئو آشنا شوید تا به هدف خود برسید.

آیا قصد تبدیل شدن به یک متخصص سئو را دارید؟ در این صورت باید به تجربه های کاری خود بیافزایید تا پس از 5 الی 8 سال کار به یک متخصص سئو تبدیل شوید.

 

عوامل موثر بر مدت زمان یادگیری سئو

 

 • چقدر در این حیطه تجربه دارید؟

اگر در حیطه سئو یا موارد مشابه با آن مانند طراحی وبسایت یا توسعه دهنده وب فعالیت دارید یا این که با این حیطه آشنایی دارید؛ بدون شک یادگیری اصول سئو به صورت تئوری و عملی برای شما کار راحت تری خواهد بود تا یک مکانیک خودرو که با این فضا هیچ آشنایی و تجربه ای ندارد!

 

 • چقدر وقت دارید؟

چقدر می توانید برای یادگیری سئو وقت صرف کنید؟ اگر تنها چند ساعت در هفته برای یادگیری سئو وقت دارید؛ پس مدت زمان یادگیری سئو برای شما طولانی تر از حد معمول خواهد شد.

در صورتی که روزی چند ساعت را به یادگیری اصول سئو اختصاص دهید؛ پس از طی 4 الی 8 هفته به اصول سئو مسلط شده و پس از 3 الی 6 ماه می توانید وارد بازار کار سئو شوید و به درآمد زایی برسید.

اما اگر می خواهید به صورت فشرده و تمام وقت یادگیری سئو را شروع کنید؛ در عرض 1 الی 2 هفته به اصول سئو مسلط شده و می توانید به سراغ دوره های عملی و کارآموزی بروید.

 

 • چقدر به دنبال کسب تجربه هستید؟

گاهی اوقات یادگیری برخی مفاهیم سئو سخت و پیچیده است و حتی ممکن است شما را از ادامه راه ناامید کند. با این حال جای نگرانی نیست اگر به فکر کسب تجربه و یادگیری عملی باشید. یادگیری عملی کمک می کند تا مفاهیم اصولی سئو را سریع تر درک کنید و این مفاهیم پیچیده برایتان ملموس تر باشند.

فراموش نکنید که هدف از یادگیری اصول سئو، اجرا کردن و پیاده سازی آن است؛ پس اگر به اصول تئوری مسلط باشید اما یک قدم عملی هم نتوانید بردارید، یادگیری شما بی فایده خواهد بود.

بنابراین اگر می خواهید سرعت یادگیری سئو را افزایش دهید، حتما به سراغ کسب تجربه بروید تا مفاهیم پیچیده را سریع تر درک کرده و با سرعت بیشتری پیش بروید.

 

 • بهترین مربی را انتخاب کنید

از افراد متخصص و باتجربه کمک بگیرید. اگر مربی سئوی شما یک شخص متخصص و کار بلد باشد، بدون شک اصول سئو را به درستی و با زبانی ساده و قابل فهم برایتان شرح خواهد داد و در صورتی مشکل به سرعت کلاف های پیچیده درون ذهنتان را با راهنمایی خود باز خواهد کرد.

حالا با بررسی این موارد؛ تخمین بزنید که مدت زمان یادگیری سئو برای شما چقدر خواهد بود؟!

 

بهترین مربی را انتخاب کنید

 

روش های یادگیری سئو

یکی دیگر از عواملی که روی سرعت یادگیری سئو و سئوکار شدن موثر است، روش یادگیری سئو می باشد. از جمله بهترین روش های یادگیری سئو شامل موارد زیر هستند:

 • خرید پکیج های آموزشی معتبر و استاندارد
 • شرکت در دوره های آموزشی آنلاین
 • شرکت در دوره های آموزشی حضوری
 • شرکت در دوره های کارآموزی جهت کسب مهارت عملی
 • مطالعه مقالات، ویدیوها و فایل های آموزشی رایگان در بستر اینترنت
 • تحلیل وبسایت های با رتبه خوب و بسیار خوب

شما کدام روش را برای یادگیری سئو انتخاب می کنید؟ به نظر شما بهترین روش یادگیری سئو کدام است؟

 

یادگیری سئو در کم ترین زمان ممکن

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید؛ پس حتما خیلی در یادگیری سئو و ورود به بازار کار عجله دارید و نمی خواهید هیچ وقتی را تلف کنید!

برای این که در کم ترین زمان ممکن بتوانید سئو یاد بگیرید، باید پشتکار خود را حفظ کنید. یادگیری اصول سئو و ابزارهای کار شاید در ابتدای راه کمی سخت و پیچیده باشد، اما با تمرین و کسب تجربه می توانید به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید.

پس برای یادگیری سئو در کمترین زمان ممکن کافی است از یک مربی سئوکار حرفه ای کمک بگیرید و به سراغ استفاده از پکیج های آموزشی جامع و استاندارد بروید و همچنین از دوره های آموزشی فشرده بهره بگیرید تا کمتر از 5 ماه، یک سئوکار متخصص شوید.

 

مدت زمان یادگیری سئو به صورت رایگان

امروزه منابع یادگیری سئو رایگان به صورت ویدیوهای آموزشی، پی دی اف، پاور پوینت، مقالات و پادکست ها و غیره موجود هستند و افراد علاقه مند می توانند بدون پرداخت هزینه دوره و کلاس، از این منابع استفاده کرده و به یک سئوکار تبدیل شوند.

با این حال بهتر است به دو نکته مهم توجه داشته باشید؛ نکته اول این که در یادگیری سئو به صورت رایگان، دیگر خبری از کلاس ها و جلسات حضوری یا آنلاین که به شکل منظم و با حضور استاد برگزار می شوند، وجود ندارد. پس اگر نیازمند یک دوره آموزشی با برنامه منظم هستید، یادگیری رایگان برای شما چندان نتیجه بخش نخواهد بود.

 

نکته دوم این است که یادگیری رایگان زمان بسیار بیشتری را از شما می گیرد. به عنوان مثال اگر یادگیری سئو با شرکت در دوره های آموزشی حدود 6 ماه زمان ببرد، یادگیری سئو به صورت خود خوان یا رایگان حدود یک سال زمان خواهد برد.

از طرفی با شرکت در دوره های آموزشی می توانید در صورت بروز مشکل در یادگیری، از استاد خود کمک بگیرید و درباره مهارت های عملی با ایشان مشورت کنید. در حالی که در یادگیری رایگان این امکان وجود ندارد.

پس اگر می خواهید سئو را به صورت حرفه ای و اصولی در کم ترین زمان ممکن یاد بگیرید، بهتر است به سراغ دوره های آموزشی معتبر و فشرده بروید تا هر چه زودتر به هدف خود برسید و به یک سئوکار موفق و حرفه ای تبدیل شوید.

 

مدت زمان یادگیری سئو به صورت رایگان

 

مدت زمان یادگیری سئو حرفه ای

یادگیری اصول سئو به تنهایی نمی تواند شما را به یک سئوکار حرفه ای تبدیل کند! نباید به چند منبع معرفی شده در جلسات آموزشی اکتفا کنید و به سراغ مقالات و منابع معتبر و استاندارد دیگر هم بروید و دانش خود را ارتقا داده و همچنین با متدهای روز دنیا در زمینه سئو آشنا شوید.

به طور کلی؛ یادگیری کامل اصول پایه سئو در سریع ترین حالت می تواند بین 3 هفته الی 3 ماه طول بکشد. پس از آن می توانید بین 1 الی 3 ماه را هم به یادگیری مهارت و کسب تجربه در زمینه مهارت های عملی بپردازید تا در زمینه سئو به تسلط کافی دست پیدا کنید.

پس در مجموع، در بهترین حالت حدود 6 ماه الی 1 سال برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای زمان لازم است. پیشنهاد می کنیم که عجله را کنار بگذارید و با آزمون و خطا و کسب تجربه های بیشتر، به یک موفقیت عالی در این زمینه برسید.

 

کلام آخر

در این مقاله به بررسی مفهوم سئو، مزایای آن و بازار کار یک سئوکار پرداختیم. همچنین با بررسی فاکتورهای موثر در مدت زمان یادگیری سئو، سعی کردیم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم تا با یک دیدگاه درست و هوشمندانه قدم در این راه بگذارید. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد و پاسخ سوالات خود را دریافت کرده باشید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در زمینه دوره های آموزشی سئو و موارد مرتبط، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. با سپاس از این که همراهمان هستید و به ما اعتماد دارید. با آرزوی موفقیت.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *