سئوی کلاه خاکستری چیست؟

سئوی کلاه خاکستری یک روش سئو است که ترکیبی از سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه می‌باشد. سئوی کلاه خاکستری ریسک بیشتری نسبت به سئوی کلاه سفید دارد؛ زیرا از دستورالعمل‌های موتورهای جست‌وجو برای افزایش رتبه صفحه در Serp‌ها استفاده می‌کند. تکنیک‌های سئوی کلاه خاکستری، سیاه را به رنگ سفید در می‌آورند.

سئوی کلاه خاکستری چیست؟

سئوی کلاه خاکستری چیست؟

طول عمر سئوی کلاه خاکستری

طول عمر سئوی کلاه خاکستری از سئوی کلاه سفید کمتر و از سئوی کلاه سیاه بیشتر است. در این روش، احتمال اینکه در آینده‌ای نه‌چندان دور، سئوی شما کیفیت خودش را از دست بدهد، بیشتر است.

مزایای سئوی کلاه خاکستری

سئوی کلاه خاکستری در چند زمینه مزایایی برای صاحبان سایت دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  • زمان

برای بسیاری از سایت‌ها اولین مؤلفه زمان است. صاحبان سایت انتظار دارند در کمترین زمان ممکن، سئوی سایت آن‌ها ارتقا پیدا کند تا بتوانند سایت خود را در ابتدای نتیجه جست‌وجوی کاربران ببیند.

  • هزینه

کاهش هزینه‌ها یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از سئوی کلاه خاکستری می‌باشد؛ به دلیل آنکه در زمان رسیدن سایت به یک رتبه برتر زمان کمتری صرف می‌شود و میزان هزینه‌های سئو کاهش می‌یابد.

  • ارتقاء رتبه

در صورتی که سئوکار مهارت لازم برای استفاده از قواعد سئوی کلاه خاکستری را داشته باشد و از آن‌ها به درستی استفاده کند، می‌تواند رتبه سایت را به‌سرعت بالا ببرد.

معایب سئوی کلاه خاکستری

در کنار مزایایی که سئوی خاکستری دارد، معایبی نیز به همراه دارد که در زیر به آنها می‌پردازیم.

معایب سئوی کلاه خاکستری

معایب سئوی کلاه خاکستری

  • تقلب

در سئوی کلاه خاکستری کاری خلاف جهت قوانین انجام نمی‌شود. اما در عین حال، شما هم طبق قوانین عمل نمی‌کنید. در صورتی که گوگل متوجه شود از نقص قوانین سوءاستفاده می‌کنید، شما را جریمه می‌کند و این کار شما را تقلب در نظر می‌گیرد.

  • از دست دادن سرمایه

در سئوی کلاه خاکستری ممکن است علاوه بر جریمه‌های نقدی، سایت شما از لیست تمامی موتورهای جست‌وجو حذف شود. این حذف شدن باعث اتلاف کل انرژی، وقت، دانش و هزینه‌ای می‌شود که برای سئوی سایت صرف کرده بودید.

تکنیک‌های مورد استفاده در سئوی کلاه خاکستری

سئوی کلاه خاکستری شرایط را به گونه‌ای فراهم می‌کند که از طریق تکنیک‌های آن رتبه بالاتری به دست بیاورید. بیشتر تکنیک‌های سئوی کلاه خاکستری شرایط مثبتی را به همراه دارند. در ادامه مطلب، به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

تکنیک‌های مورد استفاده در سئوی کلاه خاکستری

تکنیک‌های مورد استفاده در سئوی کلاه خاکستری

  • بک لینک

بک لینک جزء نفی‌ها و نبایدهای قوانین سئو می‌باشد. با رعایت احتیاط می‌توانید با دیگر سایت‌ها که مطالبی مشابه مطالب شما دارند، به تبادل بپردازید و آن سایت را در محتوای خود معرفی کنید. ممکن است بتوانید با این کار به ارتقای سایت خود کمک کنید؛ اما اگر به صورت غیرحرفه‌ای این کار را انجام دهید، گوگل با شما برخورد خوبی نخواهد کرد.

  • کلمه کلیدی در عنوان یا متن

استفاده از کلمه کلیدی یکی از مؤلفه‌هایی است که باعث سبز شدن چراغ سئو می‌شود. اگر کلمه کلیدی را در متن وارد نکنید و فقط در عنوان از آن استفاده نمایید، از سئوی کلاه خاکستری استفاده کرده‌اید. این روش برای متن‌های کمتر از هزار کلمه کاربرد دارد.

  • دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی

معمولاً در هر سایتی شبکه‌های اجتماعی مربوط به آن سایت قرار دارند که افراد بتوانند عضو آن شبکه‌ها شوند.

می‌توانید با چند دستگاه گوناگون از طریق سایت به شبکه‌های اجتماعی خود وارد شوید تا با این کار نشان دهید که مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی شما علاقه دارند. این کار ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد؛ اما درنهایت نتیجه بسیار خوبی دارد.

  • تولید محتوای خودکار و ماشینی

اگر برای خودکارسازی فرایندهای دستی در تولید محتوا از نرم‌افزار استفاده شود، خودکارسازی محتوا اتفاق افتاده است. بنابراین هدف این است که وبلاگ خود را با جریان ثابتی از محتوا تغذیه نمایید تا فرصت بیشتری برای به دست آوردن ترافیک در گوگل داشته باشید.

  • حساب رسانه‌ای

ایجاد یک حساب رسانه اجتماعی برای کسب‌وکار در هر شبکه اجتماعی یک روش سئوی کلاه سفید است که برای اشتراک‌گذاری لینک‌های محتوا استفاده می‌شود. حال اگر چندین حساب رسانه‌ای ایجاد نمایید، اشتراک‌گذاری سایت خود را افزایش می‌دهید که این روش از تکنیک‌های سئوی کلاه خاکستری است.

آیا سئوی کلاه خاکستری غیرقانونی است؟

سئوی کلاه خاکستری غیرقانونی نیست. قانونی وجود ندارد که توسط تکنیک‌های سئوی کلاه خاکستری نقض شود. با این حال، سئوی کلاه خاکستری خلاف روش‌های موتورهای جست‌وجو است و می‌تواند سایت شما را از صفحات نتایج موتور جست‌وجو حذف کند.

آیا سئوی کلاه خاکستری غیرقانونی است؟

آیا سئوی کلاه خاکستری غیرقانونی است؟

هک کلاه خاکستری

هک کلاه خاکستری بین دو هک کلاه سفید و کلاه سیاه قرار دارد. افرادی وجود دارند که مدرک هک قانونی دارند؛ اما کاری که هکر کلاه خاکستری انجام می‌دهد، غیرقانونی می‌باشد.

این هکر‌ها به یک سازمان بدون اجازه آن‌ها نفوذ می‌کنند؛ اما مانند هکرهای کلاه سیاه قصد دستیابی به هدف‌های مخرب در سیستم ندارند. اگر هکر کلاه خاکستری ایرادی در سیستم پیدا کند، به تیم امنیتی سازمان گزارش می‌دهد.

امیدواریم از این مطلب که درباره سئوی کلاه خاکستری ارائه شد، لذت برده باشید. همان طور که متوجه شده‌اید، کلاه خاکستری، به‌عنوان سئوی کلاه خاکستری شناخته می‌شود و یکی از استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جست‌وجو است که تکنیک‌های سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه را برای بهبود رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو و دیده شدن یک سایت ترکیب می‌کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *