سئوی کلاه سفید چیست؟

سئوی کلاه سفید استفاده از تکنیک‌های موردقبول گوگل است. هدف از به کار بستن این تکنیک‌ها، ارائه بهترین نتایج برای کاربران موتورهای جست‌وجو می‌باشد.

راهکارهایی که از طریق سئوی کلاه سفید اعمال می‌شوند، مشمول جرایم آنلاین موتورهای جست‌وجو نمی‌شوند. همین مسئله سبب می‌شود که تجارت‌های اینترنتی با کمترین درصد خطر روبه‌رو شود.

به طور کلی سئو را می‌توان یک رقابت همیشگی در میان سایت‌ها برای رسیدن به صفحه اول گوگل دانست. اگر این رقابت با رعایت استانداردهای گوگل انجام شود، آن را سئوی کلاه سفید می‌نامند.

سئوی کلاه سفید چیست؟

سئوی کلاه سفید چیست؟

مزایای سئوی کلاه سفید

در زیر به برخی از مزایای سئوی کلاه سفید اشاره می‌کنیم.

 • جلب رضایت کاربر

گوگل با سئوی کلاه سفید مطمئن می‌شود که الگوریتم‌هایش محتواهای باکیفیتی را به کاربر نشان می‌دهند که با کلمه سرچ‌شده همخوانی دارد. در نتیجه، میزان احتمال استفاده کاربر از این موتور جست‌وجو بیشتر می‌شود که این موضوع به نفع گوگل خواهد بود.

 • افزایش ترافیک سایت

روزانه تعداد زیادی از کاربران در گوگل به‌عنوان موتور جست‌وجوی برتر دنیا، در حال سرچ کردن هستند. اگر سایت شما برای کاربر مفید باشد و جزء نتایج اولیه گوگل باشد، منجر به گرفتن ترافیک بالایی می‌شود.

 • کاهش هزینه‌ها

در صورتی که سئوی کلاه سفید را پیشه راه خود کرده باشید، در آینده لزومی ندارد هزینه‌ای پرداخت کنید. در این روش نیازی نیست که از روش‌هایی که خلاف قوانین گوگل است و منجر به حذف سایت می‌شود، استفاده کنید.

 • وجود امنیت

سایت‌هایی که از سئوی کلاه سفید استفاده می‌کنند، به دلیل اینکه فعالیت آن‌ها همیشه در جهت رعایت قوانین گوگل می‌باشد، خیالشان راحت است.

 معایب سئوی کلاه سفید

در زیر به برخی از معایب سئوی کلاه سفید اشاره می‌کنیم.

 • وجود محدودیت

فعالیت‌های سئوی کلاه سفید محدود می‌باشد. به طور مثال، کارشناسی که از روش سئوی کلاه سفید استفاده می‌کند، نمی‌تواند از لینک‌های اسپم استفاده نماید یا از دیگر سایت‌ها لینک خریداری کند. مجموعه فعالیت‌های او به ارتقای محتوا و سئوی داخلی محدود می‌شود.

 • صرف زمان طولانی‌تر

سئوی کلاه سفید بسیار زمان‌بر می‌باشد. اگر بخواهید تنها از سئوی کلاه سفید استفاده کنید و با تکنیک‌های آن هم آشنایی نداشته باشید، زمان رسیدن به اهدافتان دو برابر می‌شود.

 • رقابت

اگر تنها به سئوی کلاه سفید تکیه کنید، ممکن است از رقبای خود عقب بمانید؛ زیرا ممکن است آن‌ها برای به دست آوردن رتبه بالاتر دست به هر کاری بزنند. به طور مثال، ممکن است رقبای شما از سئوی کلاه سیاه استفاده کنند که با این کار در مدت زمان کوتاهی جریمه خواهند شد.

 معایب سئوی کلاه سفید

 معایب سئوی کلاه سفید

تکنیک‌های سئوی کلاه سفید

در سئوی کلاه سفید چند تکنیک مهم وجود دارد:

 • تولید محتوا

تولید محتوا اولین موردی است که در سئو مهم می‌باشد. محتوا باید باکیفیت، جامع و ارزشمند باشد و کپی نباشد. محتوای باکیفیت نیازی به سئو ندارد و خودش سئو می‌شود.

هنگامی که محتوای باکیفیتی تولید می‌کنید، گوگل متوجه خواهد شد که محتوای شما نسبت به رقبا کامل‌تر است. بدین ترتیب گوگل در نتایج جست‌وجو، رتبه بالاتری را به محتوای شما اختصاص خواهد داد.

 • جدی گرفتن سئوی محتوا

با توجه به اینکه محتوا در سئوی کلاه سفید بسیار مهم می‌باشد، باید سعی کنید آن را به بهترین نحو تولید نمایید. سئوی محتوا را جدی بگیرید؛ زیرا محتوای شما باید تنها پادشاه باشد.

محتوایی تولید کنید که جامع باشد. جامع بودن محتوا در بیشتر از 2500 کلمه امکان‌پذیر است. همچنین محتوای شما باید عنوان بسیار خوبی داشته باشد تا در نتایج جست‌وجو شانس دیده شدن بیشتری داشته باشد.

 • لینک دادن به مراجع

اگر مقاله خود را به مراجع لینک دهید، گوگل به راحتی متوجه خواهد شد که مقاله شما در رابطه با چه موضوعی می‌باشد. همین امر باعث می‌شود، اعتبار مقاله بالا برود و اگر این کار به طور مداوم تکرار شود، باعث بالا رفتن اعتبار سایت شما هم می‌شود.

 • آپدیت کردن مقالات قبلی خود

سعی کنید مقالات قبلی خود را آپدیت کنید. هرکدام از آن‌ها را که ارزش رتبه گرفتن دارند، مجدداً به شکلی بنویسید یا ویرایش کنید که قابل رتبه گرفتن باشند.

چرا استفاده از تکنیک‌های سئوی کلاه سفید مهم است؟

استفاده نکردن از تکنیک‌های سئوی کلاه سفید می‌تواند سایت شما را از دید سایر موتورهای جست‌وجو و گوگل پنهان نگه دارد. گوگل یکی از موتورهای جست‌وجوی رتبه اول است که میلیاردها نفر در روز از آن بازدید می‌کنند. گوگل منبع ترافیکی نامحدودی برای سایت شما است و محرومیت از آن باعث افت بازدید سایت شما خواهد شد. اگر گوگل سایت شما را نبیند، هیچ راهی وجود ندارد که سایت شما مجدداً در لیست موتورهای جست‌وجو قرار گیرد؛ حتی ممکن است سایت شما برای همیشه از لیست موتورهای جست‌وجو حذف گردد.

تکنیک‌های سئوی کلاه سفید

تکنیک‌های سئوی کلاه سفید

به‌روز کردن محتوا در سئوی کلاه سفید

در سئوی کلاه سفید، محتواهایی که در گوگل رتبه دریافت کرده‌اند، به طور کامل به‌روزرسانی نمی‌شوند. در این روش، مطالب قدیمی اصلاح می‌شوند یا مطلب جدیدی به مطلب‌های قبلی اضافه می‌شود؛ زیرا محتواهای یک صفحه به طور صددرصد نیاز به به‌روزرسانی ندارند؛ البته به غیر از آنکه محتوای صفحه مطالب خواندنی نداشته باشد و بر اساس الگوریتم‌های گوگل دارای یک سری کلمات باشد که برای کاربران واقعی معنای خاصی ندارد. بنابراین، چون سئوی کلاه سفید مطالب سایت را برای موتور جست‌وجو ایجاد نمی‌کند، محتوای صفحات را هم به صورت کامل تغییر نمی‌دهد.

به‌روز کردن محتوا در سئوی کلاه سفید

به‌روز کردن محتوا در سئوی کلاه سفید

بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای موتورهای جست‌وجو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. برای به دست آوردن جایگاه مناسب در موتورهای جست‌وجو از تکنیک‌های سئوی کلاه سفید استفاده کنید. کاربران با بهره‌مندی از محتواهای باکیفیت شما رضایت خود را از مطالب اعلام می‌کنند. استفاده از سئوی کلاه سفید به‌عنوان عملی قانونی باعث ارتقای سایت شما می‌شود. در این مقاله به چند نمونه از این تکنیک‌ها اشاره کرده‌ایم. در کنار این تکنیک‌ها، با ارتقاء سطح سئوی تکنیکال سایت خود می‌توانید باعث بهبود کسب‌وکار خود شوید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *