حتماً برایتان پیش آمده است که به‌دلایل مختلفی بخواهید حجم عکس‌های خود را کاهش دهید. در برخی موارد ممکن است با کاهش حجم عکس، کیفیت عکس پایین بیاید. نرم‌افزارها و وب‌سایت‌هایی وجود دارند که می‌توانند حجم عکس را بدون افت کیفیت، کاهش دهند. وبانو در این مقاله، 16 روش اساسی را برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت به شما عزیزان معرفی می‌کند.

1) کاهش حجم عکس در سایت TinyPNG

یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین وب‌سایت‌هایی که می‌توان در آن حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش داد، سایت tinypng.com می‌باشد. در این سایت ابتدا عکس موردنظر را در باکس مربوطه قرار دهید و پس از فشرده‌سازی، عکس را دانلود نمایید.

2) کاهش حجم تصاویر در سایت squoosh.app

در سایت squoosh.app نیز می‌توانید حجم عکس را بدون افت کیفیت کم کنید. در این سایت با انتخاب گزینه select an image عکس موردنظر را آپلود کنید. پس از آپلود عکس، سایت به‌صورت خودکار حجم عکس را کم می‌کند و سپس شما می‌توانید عکس خود را با حجم کم دانلود کنید.

در این سایت می‌توانید میزان تغییرات دلخواه برای کاهش حجم عکس را به‌صورت دستی نیز وارد کنید؛ اما اگر اطلاعاتی در رابطه با کاهش حجم عکس ندارید، اجازه دهید که سایت به‌صورت خودکار حجم عکس را کاهش دهد.

3) کاهش حجم عکس در سایت compressnow

در سایت compressnow حجم عکس‌هایی با فرمت jpg، gif، png و  jpeg را می‌توانید فشرده کنید. با استفاده از این وب‌سایت می‌توانید حجم 1 تا 10 عکس را به‌صورت هم‌زمان کاهش دهید. جالب است بدانید عکس‌هایی که شما بر روی این سرویس آپلود می‌کنید، پس از 30 دقیقه از سرورها پاک می‌شوند.

در این وب‌سایت بعد از آپلود کردن عکس، اهرم بالای صفحه را تنظیم کنید و بر روی دکمه compress now کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه، عکس آپلودشده فشرده می‌شود و می‌توانید میزان کاهش حجم عکس را نیز مشاهده کنید. پس از کاهش حجم عکس، عکس فشرده‌شده را دانلود نمایید.

4) کاهش حجم تصاویر در سایت compressor.io

از دیگر سایت‌هایی که برای فشرده‌سازی حجم تصاویر می‌توان از آن استفاده کرد، سایت compressor.io می‌باشد. با استفاده از این سایت می‌توانید به‌راحتی حجم تصویر را تا حد زیادی کم کنید. برای فشرده‌سازی حجم تصاویر در این سایت، پس از ورود، بر روی دکمه try it کلیک کنید تا به صفحه کاهش حجم تصاویر وارد شوید. سپس بر روی دکمه select file کلیک کنید تا بتوانید تصاویر مدنظر را انتخاب کنید. حجم تصاویر حداکثر تا 10 مگابایت به‌صورت خودکار کاهش می‌یابد. در مرحله آخر می‌توانید تصویر فشرده‌شده را دانلود کنید.

5) کاهش حجم تصاویر در سایت imagesmaller

با استفاده از سایت imagesmaller می‌توانید حجم تصاویری با فرمت png، tiff، gif، jpg و jpeg را بدون افت کیفیت کاهش دهید. این سایت این امکان را به شما می‌دهد که تصاویری با حداکثر حجم 50 مگابایت را فشرده‌سازی کنید. همچنین در این سایت می‌توانید فرمت‌های مختلف عکس را به pdf تبدیل کنید.

6) کاهش حجم تصاویر در سایت imagecompressor

سایت imagecompressor یکی دیگر از سایت‌هایی می‌باشد که با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید. نحوه کار با این سایت به این صورت می‌باشد که تصویر موردنظر را در قسمت مربوطه آپلود می‌کنید و سایت به‌صورت خودکار حجم تصویر شما را کاهش می‌دهد و پس از آن می‌توانید عکس فشرده‌شده را دانلود نمایید.

7) کاهش حجم تصاویر در سایت  simpleimageresizer

در سایت simpleimageresizer امکان فشرده‌سازی حجم تصاویر وجود دارد. وارد این سایت شوید و بر روی گزینه select image کلیک کنید و سپس عکس موردنظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب عکس، دو گزینه percentage و dimensioned را در اختیار دارید که می‌توانید برحسب درصد یا ابعاد، حجم عکس را کاهش دهید. سپس با کلیک بر روی گزینه resize حجم عکس را کاهش دهید.

8) کاهش حجم تصاویر در سایت picresize

در سایت picresize نیز می‌توانید بدون افت کیفیت حجم تصویر موردنظر را کاهش دهید. پس از ورود به سایت، عکس را در قسمت مربوطه آپلود کنید. در این سایت می‌توانید علاوه بر کاهش حجم، اندازه تصویر را نیز تغییر دهید. پس از فشرده‌سازی، یکی از فرمت‌های png، gif یا jpeg را انتخاب کنید و عکس فشرده‌شده را دانلود نمایید.

9) کاهش حجم عکس در سایت resizeimage

از دیگر سایت‌هایی که می‌توان با استفاده از آن حجم تصاویر را کاهش داد، سایت resizeimage می‌باشد. در این سایت پس از آپلود تصویر، می‌توانید اندازه و فرمت خروجی را تغییر دهید و سپس تصویر فشرده‌شده را با کیفیت عالی دانلود کنید.

10) کاهش حجم تصاویر در سایت kraken

در سایت kraken نیز می‌توانید حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهید. سایت kraken این امکان را به شما می‌دهد که حجم عکس‌هایی را که به‌صورت فایل zip هستند، کاهش دهید. علاوه بر آن، می‌توانید از دراپ باکس یا گوگل درایو هم عکس موردنظر خود را آپلود کنید.

11) کاهش حجم تصاویر در سایت imageresize

در سایت imageresize بعد از آپلود تصویر مدنظر می‌توانید تصویر را بچرخانید، برش بزنید، سایز را تغییر دهید و حتی نوع فرمت خروجی را مشخص کنید. در نهایت، با کلیک بر روی گزینه resize image حجم تصویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید.

12) کاهش حجم تصاویر در سایت reduceimages

Reduceimages یکی دیگر از وب‌سایت‌هایی می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانید به‌صورت رایگان حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید. در این سایت، تصویر موردنظر را در قسمت مربوطه آپلود کنید و در قسمت final format فرمت تصاویر خود را انتخاب کنید. سپس در قسمت quality کیفیت تصویر را به‌صورت درصد وارد کنید. در این سایت می‌توانید در قسمت background color پس‌زمینه تصویر را نیز تغییر دهید. در نهایت با کلیک بر روی گزینه resize حجم تصویر را کاهش دهید.

13) کاهش حجم تصاویر در سایت jpeg optimizer

با استفاده از سایت jpeg optimizer می‌توانید حجم تصاویر را از مگابایت به کیلوبایت تبدیل کنید. در این سایت می‌توانید حجم تصاویری با فرمت‌های مختلف را کاهش دهید.

14) کاهش حجم تصاویر در سایت trimage

وب‌سایت trimage تصاویری با فرمت‌های png و jpeg را پشتیبانی می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید. این ابزار برای کاربران سیستم‌عامل لینوکس انتخاب مناسبی می‌باشد.

15) کاهش حجم عکس در فتوشاپ

فتوشاپ یکی دیگر از ابزارهایی است که برای کاهش حجم تصاویر مناسب می‌باشد. بر روی عکس موردنظر راست‌کلیک کنید و از منوی open with گزینه فتوشاپ را انتخاب کنید. سپس در منوی file بر روی گزینه save for web کلیک کنید. در این قسمت گزینه‌هایی تحت عنوان فرمت‌های jpeg،gif و png در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید فرمت موردنظر خود را انتخاب و حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهید.

16) کاهش حجم تصاویر در پینت (paint)

پینت یک ابزار ویرایشگر تصویر می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانید حجم تصاویر را فشرده‌سازی کنید. بر روی تصویر موردنظر کلیک‌راست کنید و سپس گزینه open with را انتخاب نمایید و بر روی paint کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه home وارد بخش resize شوید. دو گزینه درصد و پیکسل در اختیار شما قرار می‌گیرد که با انتخاب یکی از آن‌ها می‌توانید حجم تصویر را به مقدار موردنیاز کم کنید.

 

در این مقاله تعدادی سایت و نرم‌افزار را جهت کاهش حجم عکس به شما معرفی کردیم. امیدواریم با استفاده از این روش‌ها بتوانید به‌راحتی حجم عکس‌های خود را کم کنید. اگر به غیر از این روش‌ها، راهکار دیگری سراغ دارید، با ما در میان بگذارید.

مقاله زیر را نیز در وبانو مطالعه کنید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *