گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

گیفت کارت گوگل پلی در واقع یک اعتبار مجازی است که بعد از خرید به صورت یک کد از طرف گوگل برای شما ارسال میشود. با وارد کردن کد، حساب گوگل پلی شما به اندازه‌ی مبلغ خریداری شده، شارژ میشود.

اما کاربرد گیفت کارت گوگل پلی چیست؟ گیفت کارت با شارژ حساب شما اجازه‌ی خرید برنامه‌های پولی، فیلم، موزیک، بازی و هر محصول مجازی را که در گوگل پلی نیاز به خریداری دارد، می دهد. گیفت کارت‌ها تنها مختص گوگل پلی نیستند؛ نتفلیکس، اسکایپ، اکانت پلی استیشن و ایکس باکس و اپل نیز چنین قابلیتی برای کاربران ایجاد کرده‌اند. با تهیه‌ی آنها میتوان در سایت مورد نظر نیز اقدام به خرید بازی یا برنامه نمود.

در ایران گیفت کارت اپل یکی از محبوبترین آنها میباشد، به این دلیل که اولین گیفت کارتهای آزاد شده برای ایران هستند. خرید گیفت کارتها در ایران از طریق سایت‌های مختص به آن امکانپذیر است و به راحتی با پرداخت هزینه میتوانید اعتبار مورد نیاز خود را دریافت کنید.

معمولا اعتبار گیفت کارتها از 5 دلار تا 110 دلار یا بیشتر میباشد و شما طبق نیاز خود برای خرید میتوانید اعتبار گوگل را دریافت کنید. البته در بعضی برنامه‌های ویژه، گیفت کارتها به صورت هدیه و رایگان به افراد داده میشود که gift box و appnana از جمله‌ی آنها است. البته در ایران با توجه به محدودیت‌ها چندان کاربرد ندارد.

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

گیفت کارت گوگل پلی چیست؟

موارد استفاده گیفت کارت گوگل

همانطور که قبلا گفتیم، کاربرد گیفت کارت گوگل پلی به صورت مجازی است و خود آن نیز به صورت کد در اختیار شما قرار میگیرد. میتوان آن را راهی برای دریافت اعتبار در گوگل پلی دانست. یکی از مزایای گیفت کارت در محدود نبودن آن برای شخص خاصی میباشد؛ یعنی شما میتوانید کد دریافتی خود را به اکانتهای دیگر هدیه دهید. دلیل این نامگذاری هم همین است.

گیفت کارت مخصوص گوگل پلی تنها برای خرید محصولات مجازی است که شامل فیلم، موزیک و بازیهای آنلاین پولی میشود. کاربرد دیگر این اعتبار مجازی در داخل بازیها میباشد که برای خرید تجهیزات پولی یا باز کردن نقشه‌های غیر رایگان در آن، مورد استفاده قرار میگیرد.

گاهی بعضی برنامه‌ها مانند 360 office، برنامه‌ها و قابلیت‌های اختصاصی فتوشاپ برای گوشی یا حتی کامپیوتر نیز با اعتبار گیفت کارت آزاد خواهد شد. البته لازم به ذکر است که سایر شرکتها با این اعتبار قابلیت خرید محصولات فیزیکی را نیز فعال میکنند، برای مثال:

گیفت کارت سایت آمازون برای خرید محصولات فیزیکی هم استفاده میشود و برای کسانی که با خرید ویزا مستر کارت با مشکل مواجه هستند، گیفت کارت آمازون انتخاب مناسبی خواهد بود. ولی گوگل پلی مختص خریدهای مجازی است.

فرآیند تشخیص و بلاک کردن گیفت کارت گوگل

گیفت کارت گوگل برای کشور محل سکونت شما میباشد و با واحد پولی آن کشور شارژ خواهد شد. برای مثال، در انگلستان نمیتوان با واحد دلار آمریکا گیفت کارت دریافت کرد و در صورت انجام چنین عملی کد دریافتی بلا استفاده خواهد شد. این محدودیت مختص تمام کشورها است و در صورت بروز این خطا هنگام ردیم کردن کد کارت شما با خطایی مبتنی براینکه گیفت کارت خریداری شده با IP کشور شما مطابقت ندارد (Code country does not match your account country. Learn more) مواجه میشوید. این حالت برای هر کشوری در صورت خرید اشتباه ممکن است ایجاد شود.

گاهی نیز ربات‌های گوگل پلی در مورد اکانت و IP شما حساس میشوند و شما را مجبور به ارائه‌ی جزئیات و مشخصات بیشتر از خودتان خواهند کرد که در قالب یک پرسشنامه است. اگر هویت شما بعنوان تابع کشورهای تحریم شده قرار گیرد، گیفت کارت شما بلاک یا lock میشود.

سایر خطاها بیشتر مربوط به اشتباهات شخصی شما یا مواردی از این قبیل است. این مورد برای ردیم کردن است؛ ولی گاهی بعد از دریافت اعتبار در هنگام خرید این مشکل رخ میدهد که اعتبار کارت یا خود اکانت بلاک میشود.

فرآیند تشخیص و بلاک کردن گیفت کارت گوگل

فرآیند تشخیص و بلاک کردن گیفت کارت گوگل

مشکل استفاده از گیفت کارت های گوگل فقط مربوط به ایران است؟

همانطور که قبلا هم گفتیم محدودیت در مورد خرید گیفت کارت برای تمام کشورها وجود دارد. این قانون از سال  2021برای گیفت کارتها ایجاد شده است و در هر کشوری که باشید باید با واحد پول همان کشور و IP آن اقدام به خرید اعتبار گیفت کارت کنید.

این مشکل در کشورهای اروپایی چندان احساس نشده است و به همین دلیل هم به آن نپرداخته‌اند. اما میتوان اجرای این قانون در آسیا و آفریقا بیشتر مشاهده میشود. این مشکل در صورت شناسایی کشورهای تحت تحریم بیشتر میباشد و متاسفانه ایران هم جزو آنها است.

کاربران با اجرای این قانون و شناسایی موقعیت خود نگران فاش شدن اطلاعات خود می‌باشند. در مورد فاش شدن هویت و دسترسی به لوکیشن، باید گفت که گوگل همواره به دلیل حفظ حریم خصوصی کاربران خود بسیار مورد اطمینان بوده است و همواره در سراسر جهان حفظ اطلاعات کاربران را با امنیت تضمین کرده است و از سیاست خود حمایت مینماید.

اما در مورد اینکه برای شناسایی دقیقتر بخواهد از اطلاعات شخصی کاربران استفاده کند به این صورت نبوده و بیشتر بخاطر فشار دولت و سازمانها تنها برای رفع تکلیف افرادی را که شناسایی آنها راحت تر است یا در خرید بی دقت هستند مسدود نموده است. به همین دلیل کد دریافتی گیفت کارت این افراد یا بلاک میشود یا برای شما قابل استفاده نخواھد بود.

همچنین گوگل نیز بابت استرداد مبلغ آن هیچ مسئولیتی را متقبل نمی شود. دلیل دیگر این قانونگذاری جلوگیری از خرید با IP فیک میباشد و گوگل پلی به راحتی آن را تشخیص میدهد.

تشخیص ایرانی بودن کاربر دلیل بلاک کردن گیفت کارت گوگل است؟

متاسفانه پاسخ این سوال بلی است. البته طبق فیدبکهای بعضی کاربران، با نشان دادن تصویر پاسپورت و چت با پشتیبانی گوگل در مواردی این مشکل رفع شده است .

اگر خوش شانس باشید و هنگام ردیم کردن به این مشکل بر بخورید، با اقداماتی میتوانید از کد گیفت کارت و اعتبار آن استفاده نمایید که نیاز به IP جدید خواهید داشت. اما تشخیص ایرانی بودن شما توسط رباتهای گوگل طبق الگوریتم‌ها، شما را با مشکل بلاک شدن روبرو می‌کند.

تشخیص اکانت فیک توسط گوگل

همانطور که گفتیم رباتهای گوگل بسیار هوشمند و قدرتمند هستند و حتی میتوانند با شناسایی محل سکونت شما و تشخیص هویت، فیک یا اصل بودن اکانت گوگل پلی را تشخیص دهند.

ترجیح این ابرشرکت برای تشخیص فیک بودن اکانت از طریق درخواست اطلاعات بیشتر از شما برای تایید است.در صورت وجود مغایرت و تشخیص فیک بودن اکانت یا مانع نصب برنامه می شود یا کاملا بلاک خواهد کرد.

همچنین، در یک سال اخیر حساسیت گوگل برای شناسایی کاربران بالاتر رفته است. گیفت کارت تنها یکی از دلایل آن است. دلیل دیگر ایجاد برنامه‌های فیک با اکانتهای فیک است که بعضی کاربران را دچار مشکل کرده است و در خطر هک قرار گرفته‌اند. این دلیل هم باعث تیز شدن شاخک‌های گوگل شده است که برای شناسایی بیشتر اکانتهای فیک با دقت بالاتری عمل میکند.

تشخیص اکانت فیک توسط گوگل

تشخیص اکانت فیک توسط گوگل

ساخت اکانت جدید گوگل پلی

با وجود اینکه کشور ایران در تحریم است و محدودیت‌هایی دارد؛ اما گوگل از سرویس دهی به تمام مخاطب‌های خود حتی ایران دریغ نکرده است. ساخت اکانت جدید برای هر کاربر ممکن است؛ ولی باید در ورود اطلاعات خود دقت کنید؛ زیرا بعد از ایجاد اکانت تا یکسال امکان تغییر کشور و ساخت اکانت جدید مقدور نخواهد بود. اگر هم گیفت کارت شما در مرحله‌ی ردیم شدن با خطا مواجه شود و بخواهید با ساخت اکانت جدید از اعتبار آن استفاده نمایید، باید به این موضوع توجه داشته باشید.

افرادی که اکانت فیک دارند، بعد از شناسایی ممکن است حق استفاده از سرویس های گوگل را نداشته باشند و اگر برای ساخت اکانت جدید گوگل اقدام کنند، در صورت شناسایی باز هم مسدود خواهند شد و اجازه ساخت اکانت جدید را نخواهند داشت. این شرایط در گذشته به ندرت به وجود می‌آمد؛ اما گوگل از یکسال اخیر با حساسیت بالاتری اقدام به بررسی اطلاعات وارد شده کرده است.

بررسی و دقت در انتخاب کشور در ساخت و شارژ اکانت گوگل پلی

یکی از دلایلی که باعث میشود اکانت شما فیک شناخته شود یا هنگام خرید گیفت کارت با مشکل روبرو شوید، بی دقتی در ساخت اکانت و ورود اطلاعات است. این موضوع شاید در هنگام ثبت نام مشکلی ایجاد نکند؛ اما در مراحل بعدی شناسایی، مغایرت موقعیت و اطلاعات، دچار مشکل میشوید و ممکن است با محدودیت‌های گفته شده روبرو شوید.

همچنین، تغییر مشخصات و موقعیت کشور از زمان افتتاح حساب تا یک سال مقدور نیست که هنگام خرید گیفت کارت یا ایجاد حساب گوگل باید به آن توجه شود.

بررسی و دقت در انتخاب کشور در ساخت و شارژ اکانت گوگل پلی

بررسی و دقت در انتخاب کشور در ساخت و شارژ اکانت گوگل پلی

پیشگیری از بروز مشکل با راهکارهای ساده

راهکارهای ساده برای رفع مشکل گیفت کارت چندان جالب نیست؛ اما بهتر است به جای اصرار برای خرید گیفت کارت و شناخته شدن بعنوان یک کاربر متخلف و مسدود شدن اطلاعات، آی پی خود را کامل و درست وارد کنید تا دست کم از امکانات معمول گوگل پلی بهره مند شوید. این مشکل فراتر از محدودیت‌های ساده است و راه حل ساده ای نیز برای آن وجود ندارد.

بهترین راهکارها برای حل مشکل گیفت کارت گوگل

حل مشکلات مربوط به گیفت کارت برای کاربران کشور ایران همواره دشوار است. با وجود اینکه راه حل‌هایی برای رفع آن پیشنهاد میشود، اما به هیچ وجه تضمینی برای آن وجود ندارد. یکی راهکارها، ساختن اکانت با IP آمریکا است که در این صورت باز هم با حساسیت گوگل مواجه خواهید شد و از شما اطلاعات بیشتری درخواست میکند.

سخت‌تر شدن تحریم‌ها همچنان به این موضوع دامن میزند و موجب مسدود شدن اکانت و کارت هدیه گوگل پلی در صورت شناسایی میشود که خوشایند نخواهد بود. راه حل دیگر این است که با تماس با پشتیبانی گوگل آن را مجاب به دریافت کارت هدیه خود از یک دوست کنید تا خودش کد گیفت کارت را برای شما وارد کند. با این وجود، اگر هم جواب دهد و شما اعتبار را داخل حساب خود دریافت کنید، همچنان ممکن است که هنگام خرید در بازی یا خرید برنامه‌ی خود با مشکل روبرو شوید که احتمال بالایی دارید.

میتوان گفت در هر شرایط این محدودیت وجود دارد و احتمال خطر از دست دادن هزینه‌ی شما برای خرید اعتبار گوگل پلی بالا خواهد بود. بهترین راه این است که از گوگل پلی گیفت کارت خریداری نکنیم.

اما چگونه بدون خرید اعتبار دریافت کنیم؟

برای خرید درون بازی از گیفت کارت استفاده نکنیم!

راه حلی که فروشندگان گیفت کارت به کاربران پیشنهاد میکنند، این است که اصلا گیفت کارت را خریداری نکنند. سایتهای فروشنده میتوانند برنامه، موزیک یا خرید درون بازی را با دریافت اطلاعات شما و دریافت مبلغ با دسترسی امنی که به هر شکلی به گوگل پلی دارند برای شما خریداری کنند و به شما ارسال نمایند.

این کار نیز برای خرید بعضی محصولات بخصوص درون بازیها کمی مشکل تر خواهد بود؛ اما امکانپذیر است. راه حل سایتهای فروشنده برای همه مناسب نیست و نمیتوان آن را برای تمام افراد انجام داد. همچنین، روند پیچیده‌ای خواهد داشت. اما با دسترسی آنها به این سرویس، میتوانید خرید خود را در این وضعیت به راحتی انجام دهید.

خرید از منابع معتبر

مراجعه به سایتهای مختلف شما را با این نوشته مواجه میکند که فلان سایت هیچ مسئولیتی در قبال گیفت کارتها نخواهد داشت. این سایتها نامعتبر نیستند؛ اما از شرایط مطلع هستند و با در جریان قرار دادن مشتریان خود اقدام به فروش میکنند.

خرید مستقیم برنامه یا خرید درون بازی نیز توسط هر سایتی انجام نمیشود. همچنین قبل از اقدام به خرید مستقیم محصول مورد نظر خود توسط هر سایت بهتر است اقدام به اعتبارسنجی کنید. زیرا همواره افرادی سودجو برای ضرر رساندن به شما وجود خواهند داشت .

 

خرید از منابع معتبر

خرید از منابع معتبر

 

با توجه به وضعیت موجود ایران نسبت به استفاده از گیفت کارت بهترین راه موجود برای خرید محصولات مورد نیاز شما، برون سپاری این خرید به فروشندگان کارت هدیه است. این ایده با ایجاد اقدامات سخت گیرانه‌ی گوگل معقول به نظر میرسد؛ اما خالی از خطر هم نخواهد بود. به هر حال، شرایط برای تمام کشورها از جمله کشورهایی آسیایی سخت شده است؛ اما کشورهای تحت تحریم این فشار را بیشتر حس خواهند کرد. اقدامات ساده و معمولی نیز گاهی کارساز است؛ اما ریسک آن موجب از دست دادن کلی اکانت و مسدود شدن کارت هدیه شما است که باعث خسارت خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *