16 روش برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت

در برخی موارد ممکن است با کاهش حجم، کیفیت عکس از بین برود. نرم افزارها و وبسایت هایی وجود دارند که می توانند حجم عکس را بدون افت کیفیت، کاهش دهند. در این مقاله آراد افزار 16 روش اساسی برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت به شما عزیزان معرفی می کند.

1)    کاهش حجم عکس در سایت tinypng

tinypng

یکی از معروف ترین و پرکاربردترین وبسایت هایی که در آن می توان حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش داد، سایت tinypng.com می باشد. در این سایت ابتدا عکس موردنظر را در باکس مربوطه قرار دهید  و پس از فشرده سازی، عکس را دانلود نمایید.

2)    کاهش حجم تصاویر در سایت squoosh.app

 

در سایت squoosh.app نیز می توانید حجم عکس را بدون افکت کیفیت کم کنید. در این سایت با انتخاب گزینه select an image عکس مورد نظر را آپلود کنید. پس از آپلود عکس، سایت به صورت خودکار حجم عکس را کم می کند و سپس شما می توانید عکس خود را با حجم کم دانلود کنید.

در این سایت می توانید میزان تغییرات دلخواه برای کاهش حجم عکس را به صورت دستی نیز وارد کنید، اما اگر اطلاعاتی در رابطه با کاهش حجم عکس ندارید، اجازه دهید که سایت به صورت خودکار حجم عکس را کاهش دهد.

3)    کاهش حجم عکس در سایت compressnow

در سایت compressnow حجم عکس هایی با فرمت jpg، gif،  png و jpeg را می توانید فشرده کنید. با استفاده از این وبسایت می توانید حجم 1 تا 10 عکس را به صورت همزمان کاهش دهید. جالب است بدانید عکس هایی که شما بر روی این سرویس آپلود می کنید پس از 30 دقیقه  از سرورها پاک می شوند.

در این وبسایت بعد از آپلود کردن عکس، اهرم بالای صفحه را تنظیم کنید و بر روی دکمه  compress now کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه، عکس آپلود شده فشرده می شود و شما می توانید میزان کاهش حجم عکس را نیز مشاهده کنید. پس از کاهش حجم عکس، عکس فشرده شده را دانلود نمایید.

4)    کاهش حجم تصاویر در سایت compressor.io

 

از دیگر سایت هایی که برای فشرده سازی حجم تصاویر می توان از آن استفاده کرد، سایت compressor.io می باشد. با استفاده از این سایت می توانید به راحتی حجم تصویر را تا حد زیادی کم کنید. برای فشرده سازی حجم تصایر در این سایت، پس از ورود بر روی دکمه try it کلیک کنید تا به صفحه کاهش حجم تصاویر وارد شوید. سپس بر روی دکمه select file کلیک کنید تا بتوانید تصاویر مد نظر را انتخاب کنید. حجم تصاویر حداکثر تا 10 مگابایت به صورت خودکار کاهش می یابد. در مرحله آخر می توانید تصویر فشرده شده را دانلود کنید.

5)    کاهش حجم تصاویر در سایت imagesmaller

با استفاده از سایت imagesmaller می توانید حجم تصاویری با فرمت png، tiff، gif، jpg و jpeg را بدون افت کیفیت کاهش دهید. این سایت این امکان را به شما می دهد که تصاویری با حداکثر حجم 50 مگابایت را فشرده سازی کنید. همچنین در این سایت می توانید فرمت های مختلف عکس را به pdf تبدیل کنید.

 

6)    کاهش حجم تصاویر در سایت imagecompressor

 

سایت imagecompressor یکی دیگر از سایت هایی می باشد که با استفاده از آن به راحتی می توانید حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید. نحوه کار با این سایت به این صورت می باشد که شما تصویر مورد نظر را در قسمت مربوطه آپلود می کنید و سایت به صورت خودکار حجم تصویر شما را کاهش می دهد و پس از آن می توانید عکس فشرده سازی شده را آپلود نمایید.

7)    کاهش حجم تصاویر در سایت simpleimageresizer

 

در سایت simpleimageresizer امکان فشرده سازی حجم تصاویر وجود دارد. وارد این سایت شوید و بر روی گزینه select image کلیک کنید و سپس عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب عکس، دو گزینه percentage و dimensiond را در اختیار دارید که شما می توانید بر حسب درصد یا ابعاد، حجم عکس را کاهش دهید. سپس با کلیک بر روی گزینه resize حجم عکس را کاهش دهید.

8)    کاهش حجم تصاویر در سایت picresize

در سایت picresize نیز می توانید بدون افت کیفیت حجم تصویر مورد نظر را کاهش دهید. پس از ورود به سایت، عکس را در قسمت مربوطه آپلود کنید. در این سایت می توانید علاوه بر کاهش حجم، اندازه تصویر را نیز تغییر دهید. پس از فشرده سازی، یکی از فرمت های png، gif و یا jpeg را انتخاب کنید و عکس فشرده سازی شده را آپلود نمایید.

 

9)    کاهش حجم عکس در سایت resizeimage

 

از دیگر سایت هایی که می توان با استفاده از آن حجم تصاویر را کاهش داد، سایت resizeimage می باشد. در این سایت پس از آپلود تصویر، می توانید اندازه و فرمت خروجی را تغییر دهید و سپس تصویر فشرده سازی شده را با کیفیت عالی دانلود کنید.

10)  کاهش حجم تصاویر در سایت kraken

 

در سایت kraken نیز می توانید حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهید. سایت kraken این امکان را به شما می دهد که حجم عکس هایی که به صورت فایل zip هستند را نیز کاهش دهید. علاوه بر آن شما می توانید از درایپ باکس یا گوگل درایو عکس مورد نظر خود را آپلود کنید.

11)  کاهش حجم تصاویر در سایت imageresize

 

در سایت imageresize بعد از آپلود تصویر مد نظر می توانید تصویر را بچرخانید، برش بزنید، سایز را تغییر هید و حتی نوع فرمت خروجی را مشخص کنید. در نهایت با کلیک بر روی گزینه resize image حجم تصویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید.

12)  کاهش حجم تصاویر در سایت reduceimages

Reduceimages یکی دیگر از بسایت هایی می باشد که با استفاده از آن می توانید به صورت رایگان حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید. در این سایت تصویر مورد نظر را در قسمت مربوطه آپلود کنید و در قسمت final format فرمت تصاویر خود را انتخاب کنید. سپس در قسمت quality کیفیت تصویر را به صورت درصد وارد کنید. در این سایت می توانید در قسمت background color پس زمینه تصویر را نیز تغییر دهید. در نهایت با کلیک بر روی گزینه resize حجم تصویر را کاهش دهید.

13)  کاهش حجم تصاویر در سایت jpeg optimizer

 

با استفاده از سایت jpeg optimizer  می توانید حجم تصاویر را از مگابایت به کیلوبایت تبدیل کنید. در این سایت می توانید حجم تصاویری با فرمت های مختلف را کاهش دهید.

14)  کاهش حجم تصاویر در سایت trimage

 

وبسایت trimage  تصاویری با فرمت های png و jpeg را پشتیبانی می کند و با استفاده از آن می توانید حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید. این ابزار برای کابران سیستم عامل لینوکس انتخابی مناسبی می باشد.

15)  کاهش حجم عکس در فتوشاپ

 

فتوشاپ یکی دیگر از ابزارهایی است که برای کاهش حجم تصاویر مناسب می باشد. بر روی عکس مورد نظر راست کلیک کنید و از منو open with گزینه فتوشاپ را انتخاب کنید. سپس در منو file بر روی گزینه save for web کلیک کنید. در این قسمت گزینه هایی تحت عنوان فرمت های jpeg، gif و png در اختیار شما قرار می گیرد که شما می توانید فرمت مورد نظر خود را انتخاب و حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهید.

16) کاهش حجم تصاویر در پینت (paint)

 

پینت یک ابزار ویرایشگر تصاویر می باشد که با استفاده از آن می توانید حجم تصاویر را فشرده سازی کنید. بر روی تصویر مورد نظر کلیک راست کنید و سپس گزینه open with را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی گزینه home وارد بخش resize شوید. دو گزینه درصد و پیکسل در اختیار شما قرار می گیرد که با انتخاب یکی از آنها می توانید حجم تصویر را به مقدار مورد نیاز کم کنید.

 

آراد افزار در این مقاله 16 روش برای کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت به شما عزیزان پشنهاد داده است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *