الگوریتم های گوگل چیست؟

شما در اکثر کارهای زندگی تان از الگو و دستورالعملی پیروی می کنید، که به این فرمول ها الگوریتم زندگی گفته می شود. الگوریتم گوگل برای پیروی از دستورات سئو مورد استفاده قرار می گیرد . الگوریتم ها مانند عملیات ریاضی تمامی اطلاعات ذخیره و طبقه بندی کرده و پس از آن با کمک موتور های جست و جوآن هارا تجزیه و تحلیل می کنند. برای رسیدن به صحفه اول گوگل، الگوریتم های گوگل بهترین گزینه هستند.

 

 

انواع الگوریتم های گوگل

الگوریتم گوگل پاندا:

اولین الگوریتم در سال2011به نام الگوریتم پاندا به جهانیان معرفی شد. این الگوریتم به دلیل کارایی بالا بعد ها به الگوریتم هسته معروف شد و دائم در حال بررسی و پیاده سازی دستورات است. با پابه عرصه گذاشتن الگوریتم پاندا، طراحان سایت برسر کیفیت محتوا با یکدیگر رقابت می کنند زیرا این الگوریتم با شناسیی سایت هایی که از محتوا بی کیفیت برخوردار هستند، رتبه این سایت هارا پایین آورد و بسا باعث حذف آن سایت می شود. دنیای سئو بعد از الگوریتم پاندا دنیایی جذاب با چاشنی رقابت شد، زیرا از کپی کردن محتوا و طرز گفتار محتواهای دیگر سایت ها پرهیز کردند، بعد از ورود الگوریتم پاندا گوگل پر شد از سایت هایی که محتوایشان دارای حجم بالا، کیفیت عالی و همچنین بدون تکرار.

الگوریتم گوگل پاندا

الگوریتم گوگل پاندا

الگوریتم گوگل پنگوئن

دنیای گوگل جای خوبی برای خرید و فروش لینک ها نبود، کاربران سعی میکردند با ساختن بک لینک های نامعتبر یا خرید و فروش لینک ها به رتبه بالا در موتور های جست و جو گوگل برسند، اما این موضوع خلاف قوانین گوگل بود. الگوریتم پنگوئن در سال 2016پا به عرصه گوگل و سئو گذاشت تا مانعی باشد برای تخلف های شکل گرفته در زمینه لینک و بک لینک. این الگوریتم قابلیت خود را در زمان کوتاه به گوگل اثبات کرد و امروزه جزئی از هسته الگوریتم اصلی گوگل به حساب می آید.

 

مدتی است که کاربران گوگل از ترس چشمان تیز الگوریتم پنگوئن دیگر دست به ساخت لینک های بی ارزش و همچنین فروش آنها نمیزنند تا از پرداخت جریمه در امان باشند. برای جلوگیری از این تخلف بهتر است، به کیفیت سایت ها موقع گرفتن لینک دقت کنید، از لینک با سئو ضعیف پرهیز کنید و همچنین از لینک هایی که دارایanchor textهستند تا حد امکان استفاده نکنید.

الگوریتم گوگل پنگون

الگوریتم گوگل پنگون

الگوریتم مرغ مگس خوار

در گذشته موتورهای گوگل هنگام نمایش نتیجه حست و جو جمله هایی که کلمه مورد نظر در انها وجود داشت را نمایش میداد و این باعث میشد تا کاربر ساعات ها وقت بگذارد تا نتیجه یه موضوع ساده را پیدا کند. اما از سال2013 به بعد این مشکل به دست الگوریتم مرغ مگس خوار حل شد، حالا موضوع های مرتبط با کلمه سرچ شده مورد اهمیت است.

 

پس از پیدا شدن الگوریتم مرغ مگس خوار کار طراحان سایت سخت تر شد، زیرا هنگام نوشتن محتوا نباید به کلمات تکراری و جملات ساده بسنده کنند، باید از کلمات مترداف و جملات متفاوت در محتواهای خود به کار ببرند.

برای بدست اوردن رضاین این الگوریتم نباید مانند یک ربات رفتار کنید، توجه زیادی به انکر تکست ها داشته باشید و همچنین نشانه گذاری های استاندارد را فراموش نکنید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم گور خر

در دنیای امروز که اکثر روزمرگی های مردم با اینترنت پیش میرود، خرید یکی از مهم ترین روز مرگی هر خانوداه است که امروزه بیشتر مردم آن را به صورت اینترنتی انجام میدهند. امینت اقتصادی در این زمینه بسیار قابل اهمیت می باشد، این موضوع تا چند سال پیش دقدقه مردم بود تا اینکه گوگل الگوریتم جدیدی را به مردم معرفی کرد تا با نابود کردن سایت کلاه برداری امنیت خرید اینترنتی را برقرار کند.

پوست بدن گور خر که سیاه و سفید بوده درست مانند بارکد های روی اجناس قابل فروش. اگر شما قصد طراحی سایت فروشگاهی دارید بهتر است بدانید که هیچگاه از زیر ذره بین الگوریتم گورخر دور نخواهید ماند.

 

الگوریتم کبوتر

 

مدت ها بود که برای جست و جو در گوگل و نشان دادن نتایج متفاوت با مکان جغرافیایی کاربر، باعث دور شدن کاربران از دنیای اینترنت شد بود و طراحی سایت رونق که باید نداشت. با به وجود امدن الگوریتم کبوتر در سال2016 گوگل هنگام نمایش نتیجه ، آن فروشگاه یا وسیله ایی که به محل شما نزدیک تر است نمایش می دهد.

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر

الگوریتم page layout

 

یکی از راه های درآد در زمینه سایت، قرار دادن تبلیغ های مختلف است، اما به اندازه کافی اگر موقعه مراجعه کاربر به سایت شما در عذاب تبلیغ های اینترنتی باشد

علاوه بر کم شدن بازید مورد جریمه الگوریتمی از گوگل به نام page layout

قرار میگیرد. این الگوریتم وظیفه دارد میزان تبلیغ های سایت شمارا شناسایی کند اگر بیشتر از حد مجاز بود و تشخیص داد که شما برای کاربران آلودگی دیداری به وجود آورده اید شمارا به پرداخت جریمه سنگین محکوم خواهد کرد.

الگوریتم رنک برین

 

الگوریتم رنک برین پا به عرصه گوگل گذاشته تا مکمل خوبی برای الگوریتم مرغ مگس خوار باشد. با پیداش این الگوریتم نمایش گوگل به طور کامل تر و گسترده تر نتایج جست و جو را نمایش میدهد. در دنیای اینتر نت این الگوریتم به جذاب ترین الگوریتم معروف است. اگر میخواهید توجه الگوریتم رنک برین را جذب کنید باید به نرخ کلیک ها توجه داشته و از نرخ پرش غافل نشوید، همچنین بهتر است از فیلم های غیر قابل دانلود، تولید محتوا جذاب و طولانی و همچنین افزایش مدت زمان ماندگاری در سایت برای جلب رضایت این الگوریتم استفاده کنیم.

الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین

الگوریتمpage authority

شما به عنوان یک سراح سایت و محتوا نویس موظف به ساخت سایت قوی هستید،

الگوریتم page authority وظیفه دارد، تا قدرت سایت شمارا با توجه با معیار های خود بسنجد و سپس نتیجه را به موتور های جست و جو اعلام کند. اگر سایت سما مورد تایید این الگوریتم قرار بگیرد، شما یک قدم به صحفه اول گوگل نزدیک شدید

الگوریتم کافیین

به تازگی شبکه های اجتماعی مختلف راهی برای پیشرفت در گوگل شده است، از این روی کاربران ارتباط زیادی بین سایت و شبکه های اجتماعی به وجود آورد اند تا بازدید سایت خود را افزای دهند، در این میان الگوریتم کافئین مسئول رسیدگی به این ارتباط است. این الگوریتم با بررسی راه ارتباطی شبکه اجتماعی و سایت شما از خطرارت احتمالی جلوگیری می کند.

 

الگوریتمmobilegeddon

امروزه کمتر کسی را پیدا می کنید که با استفاده از موبایل امور مربوط به اینترنت را انجام ندهد، نتایج دوسال گذشته نشان می دهد که کاربران بیشتر با استفاده از تلفن همراه خود به سایت ها مراجعه می کنند. همین امر باعث شده که در سال گذشته الگوریتم جدید مخصوص موبایل به جمع الگوریتم های گوگل بپیوند این الگوریتمmobilegeddonنام دارد.

الگوریتمmobilegeddon

الگوریتمmobilegeddon

الگوریتم بوستون

از اولین الگوریتم های گوگل میتوان به الگوریتم بوستون اشاره کرد که در سال 2003 پا به این عرصه گذاشت . هدف این الگوریتم بررسی روزانه سایت شما است.

 

الگوریتم فلوریدا

الگوریتمی در سال2003 جهانی شد که هدف آن طراحی سایت های بیشتر با جذابیت صدبرابر بود، این اگوریتم فلوریدا نام دارد که کاربران با جلب رضایت این الگوریتم ترافیک سایت خود را به صورت طبیعی چند برابر میکند.

الگوریتم شخصی سازی نتایج گوگل

در سال 2005 یکی از کاربردی ترین الگوریتم ها به جمع الگوریتم های گوگل اضافه شد، این الگوریتم نتیجه قبلی کاربران را ذخیره کرده و در نتیجه بعدی جست و جو نمایش میدهد. این الگوریتم علاوه بر راحتی کاربران باعث افزایش بازید سایت شما میشود.

 

الگوریتم جست و جوی کلی

طبقه بندی بودن نتایج جست و جو یکی از اروز های دیرینه کاربران گوگل بود که در سال2007 به وقوع پیوست، الگوریتم جست و جوی کلی یا همانgoogle universel search نتیجه کاربران را به صورت طبقه بندی شده و درقالب های متفاوت عکس، فیلم ، کتاب و صوتی به نمایش میگذارد.

الگوریتم جست و جوی کلی

الگوریتم جست و جوی کلی

الگوریتم پیشنهاد گوگل

در سال2008 الگوریتمی به وجود آمد تا تنها با سرچ یک کلمه از جمله طولانی نتیجه مورد نظر کاربر را نمایش دهد. پس از الگوریتمgoogle suggest طراحان سایت بر روی کلمات کلیدی تمرکز بیشتری داشتند.

 

کلام آخر

روند و رشد الگوریتم ها مدام در حال رشد می باشد، این کار شما را به عنوان یک طراح سایت سخت تر میکند، زیرا همه فعالیت های شما از چشمان تیز الگوریتم ها دور نمی ماند، پس خود را ملزم به جلب رضایت الگوریتم ها کنید تا روندرسیدن به رتبه برتر برای شما راحتر شود همچنین مجبور به پرداخت جریمه های سنگین نشوید.

مقالات زیر را در وبانو مطالعه کنید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *