لینک اسپم چیست؟

به لینک هایی که از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و از ابتدا همراه دنیای اینترنت وجود داشته، بک لینک های اسپم میگویند، که تنها کارایی آن رتبه دهی به سایت ها مختلف است، اما امروز گوگل بک لینک های بیهوده را نادیده میگیرد و هیچ گونه ارزش و اعتباری برای این لینک ها لحاظ نمیشود.

بک لینک های اسپم شامل وبلاگ نگ پستی، خرید بک لینک، مزرعه لینک، محتوا ضعیف، بوکمارک ها، فروم های شبکه های اجتماعی، پست های وبلاگی و محتوا پست مهمان ضعیف می باشد.

برخی از این لینک های اسپم برای وب سایت شما مضرر می باشد و باید آن هارا پس از شناسایی از سایت خود حذف کنید. گاهی به راحتی میتوانید لینک های اسپم مضرر را شناسایی کرده ولی گاهی این موضوع پیچیده میشود پس به یه راه حل به روز نیاز دارید.

در ادامه به چند روش تشخیص لینک های اسچم میپردازیم.

لینک اسپم چیست؟

لینک اسپم چیست؟

چرا لینک های اسپم باید حذف شوند؟

شاید این سوال هم برای شما به وجود آمده باشد که چرا بک لینک های اسپم حذف شود، برای پاسخ این سوال بهتر است به ارزش و کیفیت لینک های اسپم دقت کنید.

این لینک ها از کیفیت کمی برخوردار هستند، از طرفی کیفیت هر لینک از جانب گوگل مورد بررسی قرار میگیرد،  نسبت به ارزش لینک ها به سایت آن ها رتبه میدهد، پس برای رسیدن به صحفه اول گوگل باید شروع به حذف کردن لینک هایی کنیم که فقط بار اضافی بر دوش سایت گذاشته و هیچ گونه سودی ندارد.

حذف لینک های اسپم

حذف لینک های اسپم

روش های تشخیص لینک اسپم

  • سایت های تازه تاسیس شده که با هدف کسب بک لینک ایجاد شده اند

اگر صحفات یک سایت از تعدادی مقاله بی محتوا برخوردار باشد، این سایت فقط با هدف لینک دادن سایر وب سایت ها طراحی شده است. اما اگر سایت وردپرس باشد از دیگر سایت ها لینک نمیگیرد بلکه، خود سایت از یک شبکه پیچده ایی ساخته شد که بخشی از آن مخصوص لینک دهی می باشد.

  • کامنت بک لینک

برخی از اسپم های مضرر درون لینک هایی که در قسمت نظرات سایت وجود دارد، گاهی در قسمت نظرات با کامنت هایی روبه رو میشوید که دارای لینک هستند، اینها همان بک لینک های اسپم مضرری می باشند که سئو را دچار اختلال میکنند.

  • استفاده از ابزارهای سئو

سئو دارای ابزار بسیار مفیدی میباشد که، اسپم های سمی را شناسایی و مشخص کرده و آن ها را از اسپم های مفید جداسازی میکنند، این ابزار ها شامل SEMRus، Moz، Ahrefs، Monitor Backlink میباشند.

 

  • سایت هایی که تعداد زیادی لینک با انکر دقیق دارند

قرار دادن تعداد زیادی لینک با کلمه کلیدی در صفحات اصلی سایت، روش بسیار مفید برای سئو می باشد اما در این راه بهتر است به جای انکر تکست با لانگ تیل لینک بدهید، تا به طور طبیعی رتبه سایت خود را ارتقا دهید.

  • نسبت بک لینک های فالو و نوفالو:

شما با بررسی رابطه لینک های فالو و نوفالو میتوانید به وجود لینک های اسپم پی ببرید، اگر با مقایسه نسبت این دو لینک به مورد نامتعارف برخورد کردید، این به معنای وجود لینک های اسپم است.

  • لینک ها و دامنه های آن

ابتدا لینک ها و بعد از آن دامنه های مربوط به همان لینک را بررسی کنید، اگر به مورد غیر طبیعی و نا مربوط برخورد کردید، نشان دهنده وجود لینک های اسپم است که باید آن را با روش صحیح از بین ببرید.

 حذف لینک های اسپم

اکنون که با بهترین راه های شناسایی اسپم های مضرر آشنا شدید، حال نوبت حذف آن ها می باشد، حذف اسپم ها  بسیار مهم است زیرا در صورت اشتباه بودن روش کل سایت دچار اختلال میشود. در اینجا شما را با  روش صحیح حذف اسپم های مضرر آشنا میکنیم.

 

Disavowکردن چیست؟

مسدود کردن راه لینک های اسپم را Disavow کردن میگویند. با این روش شما لینک های مخرب و بی کیفیت را از بین برده.

از این روش در صورتی که، تعداد لینک های مصنوعی و بی ارزش بیشتر از حد شده باشد استفاده میکنیم.

قبل از اقدام به هرکاری همه سایت هایی که برای شما لینک فرستادن را مورد بررسی قرار دهید.

سپس همه دامنه ها و لینک ها را در یک فایلtextذخیره کرده و در گوگل آپلود کنید، اما فایل که قصد ذخیره آن را دارید نباید از 100000خط بیشتر شود، همچنین در هر خط یک دامنه مشخص کنید، اما حداقل طول آن از 2048کاراکتر است.

فایل ذخیره شده در گوگل بیسترین حجمی که دارد2مگابایت میباشد.

برایDisavowکردن زیر دامنه ها باید از پیشوندdomainاستفاده کنید.

حالا شما برای دامنه خود یک لیستDisavow شده آپلود کنید، یکی از مزایای این روش نشان دادن اشتباهات رخ داده در همان لحظه است، تاز مانی که همه ارور ها رفع نشود هیچ مطلب جدید در گوگل آپلود نمیشود.

Disavowکردن چیست؟

Disavowکردن چیست؟

در آخر

همان اندازه که لینک های با ارزش میتواند جهت بهبود سئو به ما کمک کند، به همان نسبت میتواند با از دست دادن کیفیت خود به سایت ما آسیب برساند، پس این موضوع تلاش مارا در زمینه بررسی لینک ها، تشخیص لینک های اسپم  و در نهایت حذف این لینک می طلبد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *