افزونه yoast و نحوه ی کار کردن با آن :

افزونه کاربردی و محبوب Yoast SEO از بهترین افزونه‌های سئو وردپرس بشمار می‌آید که فعالیت خود را از سال 2008 میلادی آغاز کرده و اکنون با بیش از 5 میلیون نصب فعال توانسته طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب کند ، این افزونه در دو نسخه رایگان و پرمیوم عرضه شده است .

شما می‌توانید نسخه رایگان آن را از مخزن وردپرس و یا از انتهای همین مقاله دانلود و نصب نمائید. در ادامه به برخی از ویژگی‌های این افزونه قدرتمند خواهیم پرداخت.

امکانات افزونه Yoast SEO

 • کاربری آسان و ساده
 • قابلیت مدیریت سایت مپ
 • قابلیت آنالیز کامل وبسایت و ارائه پیشنهاداتی جهت بهبود آن
 • کنترل آدرس‌ها برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری
 • قابلیت کنترل متاتگ‌ها
 • قابلیت بررسی میزان خوانایی متون
 • قابلیت یکپارچه­سازی وبسایت با شبکه­های اجتماعی
 • قابلیت یافتن و تمرکز بر روی کلمات کلیدی
 • بهبود RSS وبسایت
 • دارای پشتیبانی قوی
 • پشتیبانی از زبان فارسی
امکانات افزونه Yoast SEO

امکانات افزونه Yoast SEO

تنظیمات محتوا

 

دقت داشته باشید که حتما نمایش نوشته در نتایج جستجو و جعبه محتوای افزونه یواست سئو را روی گزینه “بله” قرار دهید.

در تنظیمات محتوا دقت داشته باشید که حتما نمایش نوشته در نتایج جستجو و جعبه محتوای افزونه یواست سئو را روی گزینه “بله” قرار دهید . در این جا صرفا تنظیمات محتوا برای نوشته ها را مشاهده می کنید .

بسته به نوع محتوا در هر بخش می توانید تغییرات مورد نظر را اعمال کنید. برای مثال، برگه ها چون معمولا ویرایش نمی شوند ، نیازی به تنظیم تاریخ ندارند .

پس می توان آن را روی گزینه خیر قرار داد. عنوان سئو و متای پیش فرض را می توانید در این بخش تنظیم کنید. این تنظیمات را می توانید برای برگه، نمونه کار و حتی محصولات را در این بخش انجام دهید .

ابزارها در افزونه yoast seo

درون ریزی و برون ریزی در افزونه  Yoast Seo: منظور از درون ریزی این است که از تمام تنظیماتی که افزونه یواست سئو در سایتتان انجام داده اید می توانید یک پشتیبان بگیرید تا از این تنظیمات برای سایت های دیگر استفاده کنید .

منظور از برون ریزی هم این است که می توانید از داده های افزونه های دیگر مانند All In One SEO استفاده کنید و آن ها را وارد پلاگین Yoast Seo کنید .

ویرایشگر فایل افزونه  Yoast Seo: از ویرایشگر فایل به منظور ویرایش پرونده های robots.txt و .htaccess می توانید استفاده کنید .

ویرایشگر گروهی افزونه Yoast Seo: گزینه آخر ویرایشگر گروهی نام دارد. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت عنوان‌ ها و توضیحات نوشته‌ ها و صفحه‌ ها را بدون نیاز به رجوع به هر صفحه تغییر دهید.

ابزارها در افزونه yoast seo

ابزارها در افزونه yoast seo

مسیر راهنما :

برادکرامپ (Breadcrumbs) نقشه راهی برای کاربر است که بتواند بین سطوح مختلف دسته محصولات شما حرکت کند. از این گذشته فعالسازی این مورد برای سئوی صفحه نیز توصیه شده است.

تنظیمات شبکه های اجتماعی :

شبکه های اجتماعی بخش مهمی از زندگی انسان های امروز شده است و بسیاری از سایت ها از این کانال ها به منظور بازاریابی و تعامل بیشتر با کاربران در کنار سایتشان استفاده می کنند .

افزونه یواست سئو بخشی را در نظر گرفته تا بتوانید شبکه های اجتماعی که وابسته به سایت وردپرس شما هستند را وارد کنید. به این صورت گوگل متوجه ارتباط این صفحات با سایت شما می شود .

تغییر مسیر با افزونه yoast seo

 

تغییر مسیر یا ریدایرکت کردن یکی امکانات افزونه یواست سئو می باشد که امکان انتقال کاربران از یک صفحه به صفحه دیگر را فراهم می کند . کاربرد این گزینه زمانی است که شما یک صفحه در سایت خود داشته اید که  اکنون به هر دلیلی حذف شده یا تغییر نام پیدا کرده است .

در این صورت زمانی که کاربران صفحه مورد نظر را باز می کنند با خطای 404 رو به رو خواهند شد. در این صورت سایت شما یک نمره منفی از گوگل دریافت می کند. برای جلوگیری از مواجه کاربران با صفحات 404 یا خطا این عملیات را با ریدایرکت کردن لینک صفحه به صفحه جدید جایگزین کنید.

 

ریدایرکت دارای انواع مختلف 301 ، 302 ، 307 ، 410 ، 451 هستند که هر کدام کاربر خاصی دارند.

 • ریدایرکت  301:  زمانی که یک لینک در سایت شما به طور کامل و برای همیشه حذف می شود.
 • ریدایرکت 302:  زمانی که لینک یک صفحه را تغییر داده اید و یا صفحه حذف شده و در حال بازگردانی آن هستید.
 • ریدایرکت 307: لینک یا صفحه ای که در حال ریدایرکت آن هستید. موقتاً در دسترس نیست و ممکن است دوباره لینک را برگردانید.
 • ریدایرکت 410 :برای صفحاتی که طور کامل از سایت حذف شده است.
 • ریدایرکت451: زمانی که به دلایل امنیتی امکان دسترسی به یک صفحه را محدود می کنید.
انواع تغییر مسیر در افزونه یواست سئو

انواع تغییر مسیر در افزونه یواست سئو

شما می توانید از تب دوم که مربوط به ریدایرکت ریجکس می باشد چندین لینک را به یک لینک ریدایرکت کنید. مثالا می توانید مشخص کنید که لینک های خاصی که تعداد آنها 50 مورد هست همگی به یک لینک خاصی ریدایرکت شوند.

آموزش ریدایرکت :

تنظیمات تغییر مسیر شامل دو گزینه می باشد . اولین بخش از شما می خواهد که مشخص کنید اطلاعات لینک هایی که قصد ریدایرکت کردن آن ها را دارید در چه فایلی ذخیره شوند .

باید در یکی از فایل های htaccess یا php ذخیره شوند. بهتر است گزینه مربوط به htaccess را انتخاب کنید. گزینه بعدی از شما می پرسد که آیا می خواهید یک فایل مجزا به دلخواه برای تغییر مسیر ایجاد کنید. که این گزینه کمی مشکل ساز است و پیشنهاد می شود استفاده نکنید.

تنظیمات سئو محلی (local seo) افزونه یواست :

 

در این قسمت از آموزش افطونه yoast seo می توانید اطلاعات مربوط به شرکت مانند ساعات کاری و سایر اطلاعات مربوط به کسب و کارتان را به همراه نقشه تنظیم کنید .

به این ترتیب هم اطلاعات کاملی در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهید و هم دسترسی افراد به کسب و کارتان را راحت تر می کنید .

آموزش سئو مطالب با افزونه Yoast Seo

بعد از نصب و فعال کردن افزونه یواست وقتی صفحه ی نوشته های سایت وردپرس خود را ببینید دو ستون به این بخش اضافه شده است. که همان چراغ هایی هستند که در تمامی بخش های سایت شما فعال بوده و در زمینه سئو شما را هدایت می کنند.

 • چراغ سبز: سئو مناسب تشخیص داده شده و بابت سئو خیالتان آسوده باشد.
 • چراغ نارنجی: هنوز جای کار دارد و باید بخش های مختلف را برای بهبود بررسی کرد.
 • چراغ قرمز: چراغ قرمز نشان می دهد که این مطلب حتما و حتما باید اصلاح شود و از نظر سئو پذیرفتنی نیست.

زیر هر نوشته ، بخشی به نام جعبه افزونه Yoast Seo Premium آمده است. در اینجا می توانید کلمه کلیدی، مترادف کلمه کلیدی، توضیحات متا و … را اضافه کنید.

سبز: سئو مناسب تشخیص داده شده و بابت سئو خیالتان تا حدی آسوده است.

نارنجی: هنوز جای کار دارد و باید بخش های مختلف را برای بهبود بررسی کرد.

قرمز: چراغ قرمز رنگ، نشان می دهد که این مطلب حتما و حتما باید اصلاح شود و از نظر سئو پذیرفتنی نیست.

آموزش سئو مطالب با افزونه Yoast Seo

آموزش سئو مطالب با افزونه Yoast Seo

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *