تفاوت بک لینک و رپورتاژ چیست؟

در این مقاله قصد داریم تفاوت بک لینک و رپورتاژ را برای شما بیان کنیم. در ابتدا به توضیح مختصری در رابطه با بک لینک و رپورتاژ می پردازیم و سپس تفاوت این دو را بیان می کنیم.

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ متنی تبلیغاتی است و به تبلیغ محصولات و خدمات یک مجموعه می پردازد. رپورتاژها در سایت های معتبر و پربازدید قرار داده می شوند و شما می توانید در این متن های تبلیغاتی لینک سایت خود را قرار دهید تا افراد از سایت و محصولات شما نیز بازدید کنند.

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ چیست؟

بک لینک چیست؟

بک لینک یکی از مهمترین مواردی است که در گرفتن رتبه خوب از سئو به شما کمک می کند. در واقع بک لینک ، لینکی است که مخاطب با کلیک بر روی آن وارد سایت شما می شود. امروزه بک لینک ها مورد توجه موتورهای جستجو قرار گرفته اند و می توان گفت یکی از معیارهای ارزیابی رتبه وبسایت ها است.

 

تفاوت بک لینک با رپورتاژ

یکی از مهمترین تفاوت های بک لینک با رپورتاژ زمان آنها می باشد به این صورت که بک لینک ها به صورت موقت و حداکثر تا یک سال در سایت شما قرار می گیرند ولی رپورتاژ دائمی بوده و به صورت دائم بر روی یک وبسایت قرار می گیرد.

از دیگر تفاوت های رپورتاژ و بک لینک می توان به هزینه این دو اشاره کرد به این صورت که همانطور که در قسمت قبل اشاره کرده ایم بک لینک ها موقت هستند بنابراین لازم است هزینه آنها به صورت دوره ای پرداخت شود اما رپورتاژ ها دائمی هستند و می توان یک بار هزینه آنها را پرداخت کرد و به صورت دائم از آنها استفاده کرد.

بک لینک در صفحات مختلف یک وبسایت قرار می گیرد ولی رپورتاژ تنها در یک صفحه از وبسایت قرار می گیرد بنابراین استفاده از بک لینک مزیت های زیادی برای صفحات مختلف وبسایت دارد.

تفاوت بک لینک با رپورتاژ

تفاوت بک لینک با رپورتاژ

ویژگی های رپورتاژ

در این بخش به بررسی ویژگی های متن ریپورتاژی می پردازیم.

 • یک از مهمترین مواردی که سبب رشد و بهبود کسب و کار شما می شود ، اعتماد کاربر است. استفاده از رپورتاژ باعث کسب اعتماد کاربر به وبسایت و یا محصول شما می شود.
 • اگر در متن رپورتاژ قوانین و اصول سئو رعایت شده باشد و کلمات کلیدی به روش درستی انتخاب شده باشند بازدید سایت شما بالا می رود و موتورهای جستجو رتبه های بالایی را به وبسایت شما می دهند.
 • رپورتاژ در مقایسه با دیگر روش های تبلیغاتی کم هزینه تر می باشد. اگر شما بخواهید بنر تبلیغاتی خود را شبکه های مجازی منتشر کنید باید هزینه های بالایی را پرداخت کنید اما با استفاده از متن رپورتاژی می توانید با هزینه ی کمتر به تبلیغ محصولات و خدمات خود بپردازید.
 • با متن رپورتاژی ویژگی های محصول خود را به صورت جامع و کامل به کاربر معرفی می کنید و همین کار سبب می گردد کاربر به محصول شما اعتماد کرده و به خرید محصول شما ترغیب شود.
 • از دیگر ویژگی های رپورتاژ می توان به تاثیر آن در سئوی سایت اشاره کرد.
 • رپورتاژ ها دائمی هستند در واقع شما با قرار دادن متن های رپورتاژی درون وبسایت خود می توانید به صورت دائمی محصول خود را به کاربر معرفی کنید و به عبارتی حضور پر رنگی در گوگل داشته باشید.

ویژگی های بک لینک

 • بک لینک ها باید از سایت های مرتبط گرفته شوند.
 • بک لینک هایی که به صورت لینک فالو باشند در بهبود سئوی سایت به شما کمک خواهند کرد.
 • تعداد بک لینک ها از نظر گوگل دارای اهمیت است و یکی از معیارهای بررسی و ارزیابی وبسایت شما است.
 • بک لینک ها باید در قسمت های مهمی از وبسایت قرار بگیرند. استفاده از بک لینک ها در قسمت هایی مانند ساید بار سایت و قسمت هایی که کمتر به چشم کاربر میخورد تاثیر مفیدی ندارند.
 • گرفتن بک لینک از سایت هایی که معتبر نیستد می تواند برای وبسایت شما مضر باشد.
ویژگی های بک لینک

ویژگی های بک لینک

استفاده از رپورتاژ مناسب تر است یا بک لینک

در قسمت های فوق به رپورتاژ و بک لینک و همچنین تفاوت آنها اشاره کرده ایم در این قسمت به بررسی اهمیت رپورتاژ و بک لینک می پردازیم.

 

بک لینک و رپورتاژ هردو باعث افزایش بازید وبسایت شما می شود. متن های رپورتاژی راهکار مناسبی جهت تبلیغ محصول و یا خدمات شما است و چنانچه از محتوای خوب و با کیفیت برای متن رپورتاژ خود استفاده کنید ، بک لینک های طبیعی را دریافت می کنید. در متن های رپورتاژی به این نکته توجه کنید که تبلیغات باید به صورت غیر مستقیم به کاربر ارائه شود تا کاربر بتواند به شما اعتماد کند.

هزینه رپورتاژ

اگر سئوی سایت برای شما اهمیت دارد رپورتاژ مناسب ترین راه جهت افزایش بازدید و رتبه ی سئوی سایت شما است. متن های رپورتاژ در مقایسه با دیگر روش های بازاریابی کم هزینه تر است و شما می توانید با پرداخت هزینه کمتر نسبت به دیگر روش های بازاریابی باعث افزایش بازدید و همچنین رشد و توسعه ی کسب  وکار خود شوید.

هزینه بک لینک

هزینه ی بک لینک به تعداد بک لینک هایی که می خرید و همچنین مدت زمان استفاده از آنها بستگی دارد. هزینه بک لینک به عوامل دیگری مانند سایت بک لینک دهنده ، سن دامنه سایت بک لینک دهنده ، محل قرار گیری بک لینک ، بک لینک های مرتبط ، فالو یا نوفالو بودن بک لینک نیز بستگی دارد.

در هنگام خرید بک لینک به موارد زیر توجه کنید

در این قسمت به چند نکته در رابطه با خرید بک لینک می پردازیم.

 • بک لینک ها علاوه بر متن به صورت تصویر نیز می باشند که بک لینک های متنی بازخورد بهتری نسبت به بک لینک های تصویری دارند. اگر قصد استفاده از بک لینک های تصویری را دارید هنگام لینک کردن تصویر از سایتی به سایت دیگر حتما قسمت تگ alt تصویر را پر کنید.
 • تعداد بک لینک ها نیز حائز اهمیت است سعی کنید در تعداد بک لینک به صورت طبیعی عمل کنید و به اندازه کافی به سایت خود بک لینک بدهید.
 • در هنگام خرید بک لینک حتما به صورت مستقیم لینک بدهید و در بک لینک ها از کوتاه کننده های لینک استفاده نکنید زیرا استفاده از کوتاه کننده های لینک مشکلاتی را برای سایت شما در پی خواهد داشت.
 • بک لینک ها را از سایت های بزرگ و معتبر بگیرید. خرید و یا گرفتن بک لینک از سایت های معتبر به سه روش پست مهمان ، خرید رپورتاژ آگهی ، خرید بک لینک انجام می شود.
 • با توجه به کلمه کلیدی هر صفحه ، برای آن صفحه بک لینک های مجزا تهیه کنید.
 • بک لینک ها را لزوما برای صفحه اول و یا صفحات خاص به کار نبرید و با توجه به کلمه کلیدی که در یک صفحه بر روی آن کار می کنید لینک های خود را بسازید.
خرید بک لینک

خرید بک لینک

نکاتی که هنگام نوشتن متن رپورتاژی باید به آن توجه کرد
 • متن رپورتاژ باید برای کاربر جذاب باشد و کاربر از خواندن آن خسته نشود بنابراین از نوشتن متن های رپورتاژی طولانی خودداری کنید.
 • در متن رپورتاژ سعی کنید از کلمات ساده ای که برای کاربر قابل فهم هستند استفاده کنید. از کلمات تخصصی و فنی در متن های رپورتاژی استفاده نکنید.
 • متن های رپورتاژی را به صورت واقعی بنویسید و از نوشتن متن های غیرواقعی و مصنوعی خودداری کنید.
 • سعی کنید در متن رپورتاژی مطالبی که کاربر به آن نیاز دارد را بیان کنید و از نوشتن نظرات شخصی خود در متن رپورتاژی خودداری کنید.
 • در متن رپورتاژی با ایجاد تلنگر در ذهن کاربر آن را به خواندن ادامه ی متن تشویق کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *