بیست افزونه که برای هر سایت لازم است

افزونه‌ها به تنهایی هیچ کاربردی ندارند. ما افزونه‌ها یا پلاگین ها را به برنامه ها، سایت ها و نرم افزارها اضافه میکنیم یا آن‌ها را نصب میکنیم تا ویژگی جدیدی به یک مجموعه بزرگ تر اضافه کنند؛ به همین دلیل به آن ها افزونه می‌گویند. در زبان انگلیسی، به این افزونه ها پلاگین گفته می‌شود که در لغت به معنای زدن دوشاخه به پریز برق است.

شاید با خودتان بپرسید که افزونه ها چه کاربردی در وردپرس می‌توانند داشته باشند؟ برای مثال، وقتی میخواهید ویدئویی را آپلود کنید و تماشا کنید پلاگین ها به شما کمک می‌کنند تا ویدئو پردازش بشود. همچنین، این افزونه ها یا پلاگین ها مانند برنامه هایی هستند که روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود نصب کرده اید. این برنامه ها، امکانات و ویژگی های جدیدی مثل ادیت عکس یا بازی کردن را به گوشی شما اضافه می‌کنند. اکنون که با مفهوم افزونه آشنا شدید، می‌خواهیم بیست افزونه ای را که برای هر سایت لازم است، معرفی کنیم و توضیح دهیم.

افزونه

افزونه

1. افزونه WPForm

افزونه‌ی WPForm برای ساخت فرم در سایت ها استفاده می‌شود. این افزونه برای ساخت فرم‌های چند مرحله‌ای ابزار بسیار مناسبی است و از خستگی کاربر هنگام وارد کردن اطلاعات پیشگیری می کند. همچنین، شما می‌توانید در هرجای سایت که نیاز به فرم دارید، از افزونه WPForm استفاده کنید؛ برای مثال، فرم ثبت نام در سایت که در اصل پل ارتباطی میان کاربر و سایت است، فرم های تماس برای ارتباط کاربران با شما، فرم های ایمیل، فرم های سفارش آنلاین و پرداخت از جمله مواردی هستند که افزونه‌ی WPForm در آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. افزونه Updraft plus

افزونه Updraft plus امکان بازیابی سایت یا پشتیبان گیری به شما می‌دهد. افزونه آپ درفت پلاس اطلاعات را در ایمیل ذخیره می‌کند و در صورت وجود مشکل در سایت به صورت خودکار پشتیبان گیری می‌کند یا این امکان را به شما می‌دهد که به آسانی سایت خود را بازیابی کنید.

افزونه‌ی Updraft plus بهترین ابزار برای پشتیبان گیری از اطلاعات و فایل‌های یک سایت می‌باشد. از قابلیت‌های برجسته‌ی آن گزارش لحظه‌ای وضعیت پیشرفت بک آپ و ارسال اطلاعات به ایمیل است. حتی می‌توان این اطلاع رسانی را محدود کرد و تنها در اختیار فرد خاصی قرار داد.

این افزونه می‌تواند به صورت دوره‌ای از داده‌ها و اطلاعات پشتیبان گیری کند و به راحتی در مواقع لزوم بک آپ را انجام دهد. همچنین، افزونه‌ی Updraft plus از بک آپ‌های دیگر نیز پشتیبان گیری کرده و آنها را درون ریزی می‌کند.

3. افزونه Mail chip

با نصب افزونه Mail chip میتوانید خبرنامه های سایت خود را به ایمیل کاربر‌هایی که از سایت شما استفاده می‌کنند، بفرستید. وقتی این افزونه نصب میشود، به ایمیل تمام کاربران دسترسی پیدا می‌کند و می‌تواند خبرنامه های سایت را برایشان ارسال کند. به این ترتیب، با کمک افزونه Mail chip هم بازدیدهای سایت شما بالا میرود، هم کاربران از بروزترین پست‌ها و خبر‌های سایت شما خبردار خواهند شد.

4. افزونه Yoast SEO

همان طور که می‌دانید، با سئو کردن سایت خود میتوانید رتبه سایت را بالا نگه دارید و بازدیدهای بیشتری بگیرید. در اصل، سایتی که خوب سئو بشود و متخصصین سئوی مجرب داشته باشد، رتبه بالایی خواهد داشت و می‌توان گفت سایت موفقی است. حال، افزونه Yoast SEO به سئو کردن سایت شما کمک خواهد کرد. یکی از ویژگی‌های این افزونه سادگی آن است؛ به طوری که حتی افراد مبتدی هم می‌توانند به خوبی با آن کار کنند.

افزونه Yoast SEO

افزونه Yoast SEO

5. افزونه Akismet

مهمترین بخش های سایت، قسمت کامنت و نظرات ا‌ست که می‌توانید این بخش را با این افزونه مدیریت کنید؛ چون می‌توانید نظرات و انتقادات کاربران را درباره سایت خود در آنجا مشاهده کنید. افزونه Akismet،  کامنت‌ها و نظرات کاربران را چک می‌کند و اگر بر خلاف قوانین سایت باشد، آن ها را حذف یا رد می‌کند.

6. افزونه word press Simple fire wall

این افزونه از ورود اسپم ها به سایت شما جلوگیری می‌کند و امنیت سایت شما را تامین می‌کند. این افزونه می‌تواند دسترسی سریع شما را به مشکلات موجود در سایت فراهم کند. همچنین، با ایجاد یک بلک لیست میتوان دسترسی کاربران متخلف را به سایت محدود یا کاملا مسدود نمود. افزونه‌ی word press Simple fire wall جزو بهترین ابزارها برای ایجاد امنیت سایت ورد پرسی می‌باشد.

7. افزونه WP rocket

سرعت سایت یکی از مهمترین پارامترها است که باعث می‌شود کاربر جذب سایت شما بشود. افزونه WP rocket با فشرده سازی بعضی از صفحات و فایل ها، در دسترسی به سایت سرعت می‌دهد. از مواردی که در سئوی سایت‌ها هم بسیار مهم است، دسترسی سریع کاربر به صفحات سایت می‌باشد که با کمک آن نرخ خروج کاربر پایینتر خواهد بود. همچنین، این افزونه سایت را برای موبایل‌ها هم بهینه سازی می کند.

افزونه WP rocket

افزونه WP rocket

8. افزونه Ithemes security

امنیت سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. سایتی که امنیت پایینی داشته باشد، ممکن است به راحتی هک شود. اهمیت این نیازمندی در همه سایت ها، مخصوصا سایت‌هایی که در آن خرید و فروش انجام می‌شود، باعث از بین رفتن اعتماد کاربر می‌شود و عملا مخاطب خود را از دست خواهید داد؛ زیرا هر شخصی بدون شک ترجیح می‌دهد از سایت های مطمئن استفاده کند. برای همین، از افزونه Ithemes Security برای بالا بردن امنیت سایت استفاده می‌کنند.

9. افزونه WP state dashboard

افزونه WP state dashboard ترافیک سایت شما را نشان می‌دهد. با استفاده از این افزونه می‌توانید تعداد افرادی را که در سایت شما رفت و آمد دارند، بفهمید.

این قابلیت بیشتر برای متخصصین و نشان دادن نتیجه‌ی کار به کارفرما و صاحب اصلی سایت ‌کاربرد بسیاری دارد؛ اما در وهله‌ی اول، کارشناس سئو با کمک افزونه‌ی WP state dashboard می‌تواند نتیجه‌ی کار‌های خود را ببیند و بر پیشرفت سایت کنترل داشته باشد.

10. افزونه SEM Rush

افزونه SEM Rush کیفیت محتوا را با توجه به پارامترهای مختلفی مانند طول متن، کلمات کلیدی، محتوا و … برسی می‌کند و در صورت وجود مشکل، توصیه هایی به شما ارائه می‌دهد. همچنین، کلمات کلیدی به شما پیشنهاد می‌دهد که می‌تواند برای سئوی سایت شما مفید باشد. همانطور که می‌دانید، کلمات کلیدی در سئوی سایت اهمیت بالایی دارند و سئوی سایت در محور آنها انجام می‌شود.

در واقع، رقابت بسیار بالایی در مورد بعضی کلمات کلیدی تاپ وجود دارد که در مورد آنها محتوا‌های ویدئویی، متنی و آموزشی ایجاد می‌شود و افزایش نرخ ورود برای هر سایت در مورد آنها هر سایت ره برای موتور جستجو معتبرتر نشان می‌دهد. افزونه‌ SEM Rush میتواند به خوبی در یافتن آنها به شما کمک نماید.

افزونه SEM Rush

افزونه SEM Rush

11. افزونه woo commerce

افزونه woo commerce مخصوص فروشگاه‌ها است و قابلیت‌های آن، کار شما را در مدیریت سایت‌های خرید و فروش و فروشگاه‌ها راحت می‌سازد. معمولا سایت‌های فروشگاهی اطلاعات بسیار زیادی را نسبت به سایر سایت‌ها ثبت می‌کنند. این اطلاعات، بسیار مهم و خصوصی می‌باشد و باید از دست هکر‌ها دور بمانند. افزونه‌ی woo commerce قابلیت‌هایی مانند ویرایش محصولات، تعریف و ایجاد کالا و مشخص کردن نحوه پرداخت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

12. افزونه‌ی CustomOrderNumbers forWooCommerce

برای شماره گذاری سفارشات میتوان از افزونه WooCommerce استفاده کرد. با استفاده از افزونه‌ی CustomOrderNumbers forWooCommerce می‌توان سفارشات را طوری اولویت بندی نمود که در نهایت، برای تحویل به موقع محصول فروخته شده و اعتبارسنجی مشتری از آن استفاده کرد.

13. افزونهWPML

این افزونه به شما کمک می‌کند تا سایت خود را به چندین زبان ترجمه کنید. توجه داشته باشید که این افزونه نسخه رایگان ندارد و برای استفاده از آن حتما باید نسخه پریمیوم را خریداری کنید. افزونه‌ی WPML افزونه ای است که برای سایت‌های جهانی بسیار مهم است؛ زیرا آنها در سطح بالایی قرار دارند و نیاز است که داده‌ها و محتوا‌هایشان به زبان‌های مختلف ترجمه شود. معمولا سایت‌های جهانی با پسوند دامنه‌ی com. ایجاد می‌شوند.

14. افزونه Yet Another Related Posts Plugin

این افزونه به شما امکان می‌دهد که پست ها و مطالب مختلف سایت خود را به کاربران نشان دهید و باعث می‌شود کاربران بیشتری با سایت شما آشنا شوند.

15. افزونه smush Pro

این افزونه در بهینه سازی سایت به شما کمک می‌کند؛ به عنوان مثال، برای کاهش حجم تصاویر و درست کردن اندازه تصاویر می‌توانیم از افزونه smush Pro استفاده کنیم.

افزونه smush Pro

افزونه smush Pro

16. افزونه Broken Link Checker

افزونه Broken Link Checker لینک ها یا پیوندهای مشکل دار را شناسایی می‌کند و بعد از پیدا شدن پیوندهای مشکل دار می‌توانید به صورت مستقیم آنها را ویرایش کنید.

17. افزونه Redirection

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با ورود به یک سایت با خطای چهارصد و یک یا چهارصد و چهار مواجه شده‌اید. این افزونه، لینک های مشکل دار و خارج از دسترس را کاهش می‌دهد تا رتبه سایت شما بالاتر برود.

18. افزونه Optimize Database

افزونه Optimize Database با پاک کردن دیتاها و پست های بلااستفاده و قدیمی به بهینه سازی سایت و بالا رفتن سرعت سایت شما کمک می‌کند.

19. افزونه Defender

این افزونه فایل های مخرب و مشکوک را که باعث پایین آمدن امنیت سایت شما می‌شود، شناسایی می کند و به شما اخطار می‌دهد.

20. افزونه Google XML Sitemaps

این افزونه، در سئو کردن سایت استفاده می‌شود و سرعت سایت را بالا میبرد. در اصل، این افزونه به بیشتر شدن امتیاز سایت شما و بالا رفتن رتبه آن کمک میکند.

افزونه Google XML Sitemaps

افزونه Google XML Sitemaps

افزونه‌ها در طراحی و سئوی هر سایت بسیار مهم و کاربردی هستند‌. هر افزونه به نوبه‌ی خود در سایت‌ها کاربرد دارد و برای مواقع مختلف مورد نیاز است. این بیست افزونه برای هر سایتی لازم است و باعث بهینه شدن سایت می‌شود. بهینه سازی سایت برای رسیدن به رتبه‌ی اول گوگل در گسترش کسب و کار‌ و خدمات شما بسیار اهمیت دارد. افزونه‌ها که بخش مهمی از سئو هستند، توسط طراحان سایت و کارشناسان سئو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *